facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Умови вивезення неповнолітньої дитини одним із батьків за кордон під час карантину

Пані Наталя, мешканка Черкас, має намір виїхати на постійне місце проживання за кордон разом зі своєю неповнолітньою донькою. Щоб зрозуміти, які правила перетину кордону діють зараз у зв’язку з карантинними обмеженнями*, жінка звернулася  до Черкаського офісу Мережі правового розвитку. Роз’яснення подає юристка Офісу при громадській організації  «Центр права» Ірина Варфоломєєва-Горобець.

 

Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995 року, перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю за наявності паспорту громадянина України для виїзду за кордон та проїзного документу дитини.
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) За  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування  у  цій  державі,  якщо  другий  з  батьків відсутній у пункті пропуску;

2) Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

– якщо другий  з   батьків   є   іноземцем   або   особою   без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;      

– якщо  у  паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного  віку, є запис про вибуття на постійне місце проживання за  межі  України  чи  відмітка  (штамп)  про  взяття на постійний консульський  облік  у  закордонній дипломатичній установі України або  перебування  такого  громадянина  на постійному консульському
обліку  підтверджується  довідкою про перебування на консульському обліку, яка   формується   з   використанням   засобів  відомчої інформаційної  системи МЗС;

У разі пред’явлення наступних документів або їх нотаріально засвідчених копій:

  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • ·         рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;
  • ·         рішення суду   про   визнання   другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
  • ·         рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • ·         рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
  • ·         довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до частини  першої  статті  135  Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);
  • ·         довідки  про  наявність  заборгованості  із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці,  виданої  органом  державної  виконавчої служби, приватним виконавцем.
  • ·         свідоцтва   про   народження  дитини,  виданого  компетентним органом  іноземної  держави,  що  не містить відомостей про батька дитини,  легалізованого  або  засвідченого  апостилем, а також без будь-якого   додаткового   засвідчення  у  випадках,  передбачених міжнародним  договором  України. 

При перетині державного кордону іноземної країни необхідно врахувати умови в’їзду до країни, до якої прямуєте, а також карантинні обмеження.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×