facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Вчителя, які виїхали за межі України під час війни, мають право працювати дистанційно

Дата публікації: 17.03.2022

Через війну в Україні пані Галина, вчителька з Чернівецької області, вимушена була виїхати до Бельгії. Вже на чужині дізналася, що директор школи, в якій вона працювала, видав наказ про заборону дистанційно працювати тим педагогам, які наразі перебувають за межами України. З питанням, чи є правомірними такі дії керівника, жінка звернулася за онлайн-консультацією до Вижницької громадської організації «Комітет виборців». Правову сторону ситуації роз’яснює юристка організації Валентина Ткач.

Такі дії директора школи є неправомірними, оскільки керівник закладу освіти намагається незаконно позбавити вчительку права на працю, видаючи наказ про заборону дистанційної роботи для тих працівників, які наразі перебувають за межами України. Можливо, таке рішення керівник прийняв через свою необізнаність.

Як вбачається  зі ст. 60-2 Кодексу законів про працю України, дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Простими словами, якщо є комп’ютер, інтернет, та ви не маєте перешкод, визначених законом, щоб не навчати дітей, хоч і дистанційно.

Відповідно до ч.4 ст. 60-2 Кодексу законів про працю України, у разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та САМ (!) несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на своєму робочому місці.

Тобто чинне законодавство України не містить жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника при дистанційній роботі, і не лише не забороняє освітянам навчати українських школярів з будь-якої країни світу, але й заохочує це.

Отже, педагогічний працівник цілком правомірно з використанням дистанційних технологій можете здійснювати педагогічну діяльність, перебуваючи за межами України.

P. S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×