facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Втратили паспорт під час воєнного стану: що робити?

Дата публікації: 16.03.2023

В умовах воєнного стану питання відновлення паспорта є важливим для українців, оскільки багато хто з наших співвітчизників через напад росії на Україну втратив цей документ або не встиг вчасно його отримати. Що робити в такому випадку, роз’яснює юристка ГО «Північна правозахисна група» Людмила Руденко.

Насамперед варто пам’ятати, що українці можуть використовувати цифрові документи в мобільному додатку «Дія». Вони мають таку саму юридичну силу, як і паперовий чи пластиковий паспорт. Більше того, на час воєнного стану у «Дії» з’явився спеціальний «єДокумент» для посвідчення особи.

Так, у разі втрати паспорта, громадянин передусім має звернутися до поліції та отримати підтвердження про реєстрацію заяви щодо втрати документів.
Після цього необхідно особисто прийти до однієї з наступних установ:

  • підрозділ ДМС України;
  • центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • центр обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

До перерахованих вище відділень можна звернутися незалежно від місця прописки, але тільки на підконтрольній Україні території і там, де не ведуться активні бойові дії.

Якщо ж ви втратили паспорт, перебуваючи за кордоном, необхідно відразу також звернутись до найближчого відділення поліції і скласти заяву про втрату паспортного документа.
За результатами прийому такої заяви вам мають видати копію протоколу або довідку про тимчасову відсутність закордонного паспорта. З цією довідкою необхідно звернутися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України для оформлення нового закордонного паспорта або ж для отримання посвідчення особи на повернення в Україну.
Після повернення додому потрібно звернутися до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити новий.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×