facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Вибори-2019: як проголосувати внутрішньо переміщеним особам та мешканцям тимчасово окупованих територій

Дата публікації: 26.02.2019

Покроковий алгоритм дій для громадян України, які мають статус внутрішньо переміщених осіб або мешкають на тимчасово окупованих територіях і бажають взяти участь у виборах Президента України. Роз’яснення подає представниця Сумського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна.

  1. До 25 березня 2019 року включно треба знайти контакти найближчого до місця фактичного проживання особи органу ведення Державного реєстру виборців (далі – ДРВ) на сайті www.drv.gov.ua.
  2. Прийти за вказаною на сайті адресою та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. З собою треба взяти документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України: паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України) та довідку ВПО. Спеціаліст відповідної установи вносить інформацію щодо виборця у комп’ютерну форму, заява формується автоматично, тож заповнювати її заздалегідь немає сенсу. Від особи потребується лише поставити свій особистий підпис.

Слід звернути увагу, що 7 лютого Президент підписав Указ за № 32/2019, яким визначаються межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях а також їхні географічні координати.
Відповідно, виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин в Донецькій і Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України в порядку, передбаченому Законом України «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях», а також ті особи, чиє місце проживання зареєстроване в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, можуть не докладати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.
Ті особи, які переїхали з населених пунктів східної України, яка наразі є підконтрольною українській владі, але мають статус ВПО та проживають не за адресою місця реєстрації, також мають право звернутися з заявою про зміну місця голосування, щоб реалізувати своє право. Таким особам треба обов’язково взяти з собою довідку ВПО, щоб пояснити необхідність зміни виборчої адреси.
Зробити це можливо тільки за особистим зверненням.

  1. Після подання заяви слід отримати посвідчення. Це може відбутися негайно, а може зайняти деякий час (зазвичай, не більше доби – залежить від кількості поданих заяв у цей день). На посвідченні зазначено номер дільниці та округ, а також особисті дані виборця. Адресу дільниці краще уточнити під час отримання посвідчення у спеціалістів органу ДРВ.
  2. У день голосування – 31 березня 2019 року – проголосувати на тій виборчій дільниці, яка зазначена в посвідченні. У разі призначення другого туру виборів заяву треба подавати ще раз. Зверніть увагу, що зробити це можливо не пізніше, ніж за 5 днів до призначеного другого дня голосування.P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×