facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як батькові взяти додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з народженням дитини

Пан Іван із селища Берегомет Вижницького району нещодавно став татом. До Чернівецької громадської організації «Комітет виборців» він звернувся з питанням, чи має право взяти за місцем роботи додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з народженням сина, і  якщо так, то як це зробити. Валентина Ткач, юристка організації, що входить до складу Мережі правового розвитку, підготувала консультацію.  

На фото: Валентина Ткач, юристка ГО “Комітет виборців”.

Можливість батькові взяти додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з народженням дитини з’явилася із 09.05.2021 року, відколи запрацював Закон № 1404. Цей документ уряд України ухвалив на виконання прийнятого 15 квітня 2021 року Верховною Радою України Закону № 1401-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», що усунув законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною.

Цим законом доповнено статтю 77 Кодексу законів про працю України доповнено статтею 77-3, згідно з якою одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається працівникам, а саме:
– чоловіку, дружина якого народила дитину;
– батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
– бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Така відпустка надається лише одній із зазначених осіб та у порядку, встановленому Законом України «Про відпустки». Відпустка татові надається одноразово тривалістю, яку визначає працівник у письмовій заяві про її надання (але не більше, ніж 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.
Її може використати працівник не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.
Ділити відпустку на частини не можна, як і отримати замість неї грошову компенсацію. Чоловік, дружина якого народила дитину, при поданні заяви про надання відпустки має пред’явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб.
Також Законом передбачена така можливість: якщо працівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини звільнився та працевлаштувався на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, тоді він повинен до заяви про надання відпустки додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

Інфографіка: wiki.legalaid.gov.ua

P. S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×