facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як домогтися ліквідації стихійних сміттєзвалищ за допомоги інтерактивної мапи

Юристи Хмільницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Право» підготували консультацію про досить цікавий та корисний механізм, який дозволяє змусити тих, хто відповідає за територію, прибрати знайдене сміттєзвалище, а винних у його виникненні – притягнути до адміністративної відповідальності.

В соціальних мережах з’являється багато фото з стихійними сміттєзвалищами, які люди знаходять в посадках, лісах та парках. Всі обурюються, але мало хто знає, як дієво домогтися ліквідації стихійного звалища.

Свого часу Міністерство екології та природних ресурсів України створило Інтерактивну мапу. Цей сервіс дозволяє – після того, як ви зареєструєтеся та заповнити відповідну форму – позначити на карті місце, де виявлено стихійне сміттєзвалище, додати фото, опис, а потім відправити вже сформоване звернення.

Після цього звернення надійде до Міністерства, яке, в свою чергу, поставить його на контроль та перешле до обласної адміністрації. Це все робиться автоматично і займає буквально кілька секунд.

Після того, як звернення надійде до обласної адміністрації, його передадуть до Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, які, в свою чергу, спільно з Державною екологічною інспекцією, проведуть перевірку на місці. І якщо все, що написано в вашому зверненні, підтвердиться, притягнуть винних до відповідальності та нададуть припис про необхідність ліквідації стихійного сміттєзвалища. Після цього вас як заявника поінформують про вжиті заходи.

Також існує і мобільний додаток ЕКОмапа (на фото внизу), який ще більш спрощує процедуру подання звернень. Вам досить завантажити цей додаток, зареєструватися, а потім, коли ви його активізуєте, система сама запропонує сфотографувати сміттєзвалище, автоматично зробить геоприв’язку, позначивши це місце на мапі, і запропонує відправити звернення в один дотик. А далі система спрацює так, як було описано вище.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».


Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×