facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як мають виконуватися рішення суду в умовах війни

Дата публікації: 24.05.2022

Український уряд запровадив зміни, які дозволяють певною мірою врегулювати виконання судових рішень на час воєнного стану, в такий спосіб захистивши національні інтереси. Основні законодавчі зміни роз’яснює адвокатка, юристка Хмельницької громадської організації «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Прийнятим Законом про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності з примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану (реєстр. №7317) врегулювано деякі питання примусового виконання рішень

Відповідно нового закону, на період воєнного стану:

  • забороняється примусове виконання рішень щодо підприємств оборонно-промислового комплексу, установ, які входять до складу ЗСУ, інших стратегічно важливих галузей;
  • забороняється примусове стягнення боргів з осіб за житлово-комунальні послуги та примусове виконання виконавчих написів нотаріусів;
  • можливе скасування постанови або іншого процесуального документу, що винесені у виконавчому провадженні приватним виконавцем, якщо вони суперечать вимогам закону, постановою керівників ДВС.

    Також Закон передбачає, що на час воєнного стануніпланові, ні позапланові перевірки діяльності приватних виконавців НЕ проводяться.P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×