facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як медику отримати 300% доплати за участь у роботах з ліквідації COVID-19

Пані Оксана з Черкащини працює у терапевтичному відділенні Шполянської центральної райлікарні. Більшість пацієнтів із невизначеними діагнозами до уточнення діагнозу COVID-19 перебувають саме у цьому відділенні. Як наслідок, багато персоналу почало хворіти на коронавірус…

Відтак пані Оксану цікавило, чи має вона як медпрацівник право на доплату у розмірі до 300% заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації COVID-19. З ним вона звернулася до Черкаського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Центр права». За який період, хто саме, як саме і в якому розмірі може отримати таку доплату, роз’яснює юристка Юлія Дмитраш.

Постановою Кабінету міністрів України (КУ) № 372 «Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» визначено, що конкретний перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров’я.

Тобто керівник медзакладу приймає рішення самостійно щодо переліку працівників, яким установлює зазначену доплату. Роз’яснень щодо механізму встановлення доплати та визначення її розміру (крім граничного) чинне законодавство не містить.

Постановою КМУ № 331 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» визначається, що доплата встановлюється медичним працівникам та іншим працівникам, які борються із коронавірусом, з 1 квітня 2020 року та діє весь період карантину*, запровадженого у зв’язку з коронавірусом, та протягом 30 календарних днів після його відміни.

Оформлення доплати відбувається за загальними правилами.

Встановлюється доплата наказом керівника. Наказ повинен містити дані працівників (П. І. Б., посада) та відповідно розмір встановленої доплати кожному.

Із таким наказом працівники повинні бути ознайомлені під підпис. Оскільки кожен місяць перелік задіяних у боротьбі з COVID-19 працівників та їх навантаження може змінюватися, то і зазначений наказ на доплату також видається щомісячно.

Постановою КМУ № 533 встановлено розмір доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19), у розмірі до 300 %заробітної плати на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), визначений у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення виконання цих заходів.

Тобто, законом обмежено доплату, граничний розмір якої становить до 300 % заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями)) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок.

Що стосується меншого, ніж 300 % заробітної плати, розміру доплати, то його встановлювати можна.

Відтак радимо медпрацівникам звертатися безпосередньо до керівника для включення їхнього відділення (чи працівників відділення, які захворіли на COVID-19) до наказу про нарахування доплати у розмірі до 300 % заробітної плати.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×