facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як молодим батькам отримати грошову компенсацію замість «пакунка малюка»

Із вересня поточного року Кабмін України монетизував «пакунок малюка». Тепер батьки замість великої коробки з різним крамом для новонародженого та мами отримують цільову грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. З питанням, як саме оформити ці виплати, до Хмельницького офісу Мережі правового розвитку часто звертаються місцеві родини. Роз’яснення подає адвокат Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга»  Анастасія Площинська.

Від 1 вересня 2020 року громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які разом із дитиною на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) (далі –  отримувач) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання, мають право звернутися в територіальні управління органів соціального захисту населення та отримати 5000 грн на «пакет малюка».

Порядок отримання компенсації передбачений Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 «Про деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк».

Для цього у «ПриватБанку» громадянам, у яких народилась дитина, відкривають рахунок зі спеціальним режимом використання та видають спеціальну соціальну картку. Батьки дитини можуть звернутися за зазначеною компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, деяких засобів гігієни для мами – і зробити це можна лише у певних, визначених у кожному місті, торгових точках.

Важливо врахувати: якщо батьки звернулися за компенсацією пізніше, ніж через 12 місяців після народження малюка, компенсацію вони не отримають.

Призначають грошову компенсацію за місцем проживання або місцем перебування отримувача. Її можна отримати і за місцем перебування – але лише за умови, якщо родина не отримала її за місцем проживання.

Для призначення грошової компенсації отримувач має подати (надіслати) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчому органу сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади наступні документи:

  • Заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
  • Документи (відомості) у паперовій або електронній формі, зазначені у пунктах 8 і 9 Постанови.

Варто зазначити, що проєкт  «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» є пілотним. Він триватиме з 1 вересня 2020 р. по 31 грудня 2021 р.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×