facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як молодим батькам отримати грошову компенсацію замість «пакунка малюка»

Дата публікації: 29.09.2020

Із вересня поточного року Кабмін України монетизував «пакунок малюка». Тепер батьки замість великої коробки з різним крамом для новонародженого та мами отримують цільову грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. З питанням, як саме оформити ці виплати, до Хмельницького офісу Мережі правового розвитку часто звертаються місцеві родини. Роз’яснення подає адвокат Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга»  Анастасія Площинська.

Від 1 вересня 2020 року громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які разом із дитиною на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) (далі –  отримувач) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання, мають право звернутися в територіальні управління органів соціального захисту населення та отримати 5000 грн на «пакет малюка».

Порядок отримання компенсації передбачений Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 «Про деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк».

Для цього у «ПриватБанку» громадянам, у яких народилась дитина, відкривають рахунок зі спеціальним режимом використання та видають спеціальну соціальну картку. Батьки дитини можуть звернутися за зазначеною компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, деяких засобів гігієни для мами – і зробити це можна лише у певних, визначених у кожному місті, торгових точках.

Важливо врахувати: якщо батьки звернулися за компенсацією пізніше, ніж через 12 місяців після народження малюка, компенсацію вони не отримають.

Призначають грошову компенсацію за місцем проживання або місцем перебування отримувача. Її можна отримати і за місцем перебування – але лише за умови, якщо родина не отримала її за місцем проживання.

Для призначення грошової компенсації отримувач має подати (надіслати) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчому органу сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади наступні документи:

  • Заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
  • Документи (відомості) у паперовій або електронній формі, зазначені у пунктах 8 і 9 Постанови.

Варто зазначити, що проєкт  «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» є пілотним. Він триватиме з 1 вересня 2020 р. по 31 грудня 2021 р.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×