facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Віддалене» розлучення: як розірвати шлюб, якщо подружжя далеко одне від одного

Дата публікації: 27.01.2020

Юристка Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Суспільна служба правової допомоги» Тамара Оніпко на прикладі зі своєї практики роз’яснює, як можна офіційно розірвати шлюб, якщо чоловік і дружина живуть у різних містах і у них є спільна дитина.

Пані Олеся* з Новоайдару вирішила розлучитися з чоловіком. Точніше, подружжя не живе разом уже доволі давно. Чоловік мешкає і «прописаний» в іншому місті – у Миколаєві Херсонської області. При цьому у пари є спільна неповнолітня донька, яка живе з мамою. Отже жінка просила роз’яснити, чи вона може офіційно розірвати шлюб із чоловіком саме за місцем свого проживання, не виїжджаючи з Луганщини.

Відповідно до ч.1 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України, «1.Позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом». Але оскільки у Олени є малолітня донька, то відповідно до ч.2 ст. 28 ЦПК України, «Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Юристка порадила та  допомогла пані Олесі скласти позовну заяву про розірвання шлюбу та подати її до суду за місцем своєї реєстрації. У її випадку цього було достатньо для успішного завершення справи.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×