facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Віддалене» розлучення: як розірвати шлюб, якщо подружжя далеко одне від одного

Юристка Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Суспільна служба правової допомоги» Тамара Оніпко на прикладі зі своєї практики роз’яснює, як можна офіційно розірвати шлюб, якщо чоловік і дружина живуть у різних містах і у них є спільна дитина.

Пані Олеся* з Новоайдару вирішила розлучитися з чоловіком. Точніше, подружжя не живе разом уже доволі давно. Чоловік мешкає і «прописаний» в іншому місті – у Миколаєві Херсонської області. При цьому у пари є спільна неповнолітня донька, яка живе з мамою. Отже жінка просила роз’яснити, чи вона може офіційно розірвати шлюб із чоловіком саме за місцем свого проживання, не виїжджаючи з Луганщини.

Відповідно до ч.1 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України, «1.Позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом». Але оскільки у Олени є малолітня донька, то відповідно до ч.2 ст. 28 ЦПК України, «Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Юристка порадила та  допомогла пані Олесі скласти позовну заяву про розірвання шлюбу та подати її до суду за місцем своєї реєстрації. У її випадку цього було достатньо для успішного завершення справи.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×