facebook
Онлайн-чат
Чат-бот

Як оформити заяву про визнання порушення та згоду на адмінштраф без особистої присутності (+зразок)

Дата публікації: 07.05.2025

У певних випадках особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, може визнати свою вину й погодитися на притягнення до відповідальності без особистої участі в розгляді справи. Для цього потрібно правильно оформити відповідну заяву. Як саме її подати, аби документ мав юридичну силу, розʼяснює юрист Хмельницької ГО «Подільська правова ліга»   Руслан Малий і подає зразок заяви*. 

Руслан Малий, юрист ГО «Подільська правова ліга».

Подання заяви, в якій особа визнає свою провину та дає згоду на притягнення її до адміністративної відповідальності без особистої присутності, є одним із простих і зрозумілих механізмів врегулювання ситуацій без зайвого навантаження на людину, яку притягають до відповідальності, та на уповноважені органи. Він дозволяє спростити процедуру, зекономити час учасникам процесу та органам, що розглядають справу.

Суть заяви

Особа, яка допустила адміністративне правопорушення, має право подати заяву, в якій зазначає, що не оспорює факту порушення та добровільно погоджується на притягнення її до відповідальності без участі у розгляді справи. Така заява подається особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного чи резервіста.
Цей підхід спрощує процес розгляду справ, економить час особи та уповноважених органів, а також свідчить про свідоме ставлення громадян до виконання своїх обов’язків.

Що роблять уповноважені особи

Після отримання такої заяви керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, представник регіонального органу Служби безпеки України або посадова особа Служби зовнішньої розвідки зобов’язані протягом трьох днів перевірити достовірність викладених у заяві даних.

Перевірка полягає у встановленні факту визнання правопорушення та згоди на притягнення до відповідальності без участі особи. Після цього уповноважена особа виносить постанову по справі з дотриманням вимог статей 247, 280 та 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Як визначають розмір штрафу

Особливістю винесеної постанови є те, що розмір штрафу визначається на рівні мінімальної межі, передбаченої санкцією відповідної статті КУпАП. Це гарантує справедливий підхід та виключає суб’єктивність при накладенні адміністративного стягнення.

Виконання постанови

Ще однією важливою деталлю є процедура виконання постанови. Вона вважається виконаною у разі сплати не менше ніж 50% розміру штрафу протягом десяти календарних днів з моменту набрання постановою законної сили.
Такий підхід стимулює правопорушників до швидкого та добровільного виконання рішення, а також сприяє зменшенню навантаження на систему примусового стягнення штрафів.

*Зразок заяви для завантаження:


Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.






НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Коментарі

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

Чат-бот

Поставте питання через LawLink Bot в будь-який зручний спосіб. LawLink Bot — це розумний та цифровий юридичний помічник, якого створила Мережа правового розвитку.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×