facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як отримати доступ до публічної інформації під час воєнного стану (+аудіо)

Дата публікації: 08.06.2022

Відповідно до українського законодавства, на час воєнного стану тимчасово можуть бути обмежені конституційні права людей, у тому числі на вільний збір, зберігання та поширення інформації. Про це в ефірі Громадського радіо розповів Тарас Щербатюк, керівник Черкаської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини та ГО  «Черкаський правозахисний центр»

На фото: Тарас Щербатюк, юрист,
керівник ГО “Черкаський правозахисний центр”.
  • Однак ці обмеження вводять у межах та в обсязі, передбачених законом про правовий режим воєнного стану. Там немає жодного пункту щодо заборони надавати громадянам публічну інформацію, – пояснює Тарас Щербатюк.

У наказі Головнокомандувача ЗСУ є також чіткий перелік інформації, яку розголошувати не можна. Це, наприклад, назві військових частин, чисельність особового складу, порядок залучення сил до виконання бойових дій та таке інше.

За словами юриста, зараз дістати повну і достовірну інформацію про діяльність органів влади важко.

Правозахисники дослідили це питання на рівні трьох областей – Черкаської, Сумської, Львівської – і побачили, що ситуація вкрай різна.  На їхнє здивування, отримати навіть банальну інформацію про заходи для переселенців, наприклад, у Львівській області, важче, ніж у Сумській. А от у Черкаській міськраді взагалі вирішили не надавати публічну інформацію до закінчення воєнного стану.

Якщо органи місцевого самоврядування не надають інформацію, можна звертатися у суди, до Уповноваженого з прав людини у Верховній Раді України, до Ради націона́льної безпеки і оборони України (РНБОУ). Однак нині розгляду цих питань можна буде очікувати довго.

Детальніше про це – за посиланням на ефір:https://hromadske.radio/podcasts/viyna-informatsiynyy-marafon/yak-otrymaty-dostup-do-publichnoi-informatsii-pid-chas-voiennoho-stanu?fbclid=IwAR1NSVImmWmnK-sq-fIRJ-mCzNmZmPVqTf5c_4tksJAcfL4Jl_3vHO2es9A\

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×