facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як отримати гроші замість пакунка малюка

Дата публікації: 16.04.2024

З лютого поточного року батьки новонароджених мають можливість обирати: отримати пакунок малюка або оформити грошову компенсацію за нього. Як це зробити, роз’яснює юристка, виконавча директорка ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна.

Наталія Єсінаюристка, виконавча директорка ГО «Північна правозахисна група».

Постанова Кабінету Міністрів України № 136 від 9 лютого 2024 року щодо можливості отримати гроші замість пакунка малюка (бебі-боксу), набрала чинності 13 лютого цього року. Зробити такий обмін слід до 31 грудня 2024 року.

Згідно з постановою, кожна українська родина, в якій народжується малюк, має право отримати цю «одноразову натуральну допомогу від держави родинам з новонародженими дітьми для їх підтримки та забезпечення належного догляду за немовлям». Зазвичай пакунок малюка видають у пологовому відділенні. Він містить різні корисні речі, як-от підгузки, пелюшки, засоби гігієни тощо.

Водночас за бажанням батьки мають можливість отримати грошову компенсацію вартості бебі-боксу.

Компенсація призначається, якщо родина відмовилася від пакунка малюка і звернулася з проханням щодо відшкодування не пізніше, ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Під час подання заяви на цю допомогу отримувач надає згоду на те, що він витратить грошову компенсацію виключно для придбання дитячих товарів: засобів догляду за дитиною та засобів гігієни (підгузків, серветок), дитячого одягу та взуття, харчування, посуду, іграшок, текстилю, ковдр, ходунків, колясок, ванночок для купання. Розмір грошової компенсації вартості пакунка малюка становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, установленого на дату подання заяви. У 2024 році це 7 689 грн.

Кошти компенсації зараховуються на поточний рахунок у ПриватБанку зі спеціальним режимом використання. Поповнення спеціального рахунка, зняття з нього готівки та переведення коштів забороняється (до цього компенсація зараховувалася на будь-який рахунок цього ж банку).

Якщо товар виявився неякісним і його необхідно повернути, як це передбачено законодавством про захист прав споживачів, кошти повертаються на той самий спецрахунок, з якого здійснювалася оплата товару. Повернення отримувачу коштів готівкою або на інший його рахунок забороняється.

Для отримання допомоги необхідно подати такі документи:

  • заяву про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка»;
  • копію свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров’я (за відсутності свідоцтва про народження дитини);
  • ІПН;
  • довідку на постійне (тимчасове) проживання;
  • довідку з пологового будинку про неотримання пакунка малюка;
  • документ про встановлення опіки (якщо дитина під опікою);
  • документ про влаштування дитини в сім’ю (якщо дитина влаштована у патронатну сім’ю, або будинок сімейного типу, тощо);
  • спецрахунок, відкритий в ПАТ КБ «ПриватБанк».

Для отримання грошової допомоги необхідно звернутися до УСЗН, ЦНАПу або виконавчого органу сільської, селищної ради за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (це стосується переселенців).

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Читайте також:

Які пільги мають багатодітні сім’ї під час війни?

Освіта в умовах війни: як продовжити навчання, якщо дитина за кордоном або школа зруйнована

Діти загиблих захисників-добровольців отримуватимуть збільшену державну допомогу


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×