facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як отримати ліцензію на діяльність косметолога

Дата публікації: 15.02.2019

Пані Катерина з Херсонщини планує розпочати підприємницьку діяльність – відкрити косметологічний кабінет. У своїй роботі вона хоче застосовувати ін’єкційні процедури, що  передбачають глибоке інвазивне проникнення під шкіру обличчя або тіла – а для цього необхідно отримати відповідну ліцензію. Однак якою є процедура отримання, жінка не знає. За консультацією вона звернулася до Білозерського офісу Мережі правового розвитку. Роз’яснення подає юрист В’ячеслав Лях.

Щоб отримати ліцензію на заняття медичною практикою – а саме таку діяльність косметологічного кабінету як процедури з глибокого інвазивного проникнення віднесено до лікарської практики – необхідно розпочинати за відповідної заяви до Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України.
До заяви необхідно додати всі необхідні документи, визначені Постановою Кабінету міністрів України від 02 березня 2016 року № 285 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики».
Щодо відповідності організаційних вимог, то тут необхідно керуватися Наказом МОЗ України від 23.11.2007 р. № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» та Номенклатурою лікарських спеціальностей, затверджена МОЗ від 19.12.97 р. №359 (в редакції від 22.03.2006 року).
Для косметологічного кабінету головним працівником повинен бути лікар-дерматовенеролог, який у своїй роботі повинен використовувати лише методи діагностики, профілактики та лікування. Хірургічні втручання та застосування знеболювального суворо заборонені.
Щодо матеріально-технічного оснащення, слід звернути увагу на Наказ МОЗ №739 від 31.10.2011 р. «Про затвердження табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення структурних підрозділів консультативно-діагностичного центру». А також застосування засобів вимірювальної техніки повинно бути обов’язково пройти метрологічну повірку. Здійснення діяльності з порушеннями метрологічних стандартів тягне за собою притягнення до відповідальності. Таким чином, з цього питання необхідно керуватись: Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями» від 13.10.2016 р. № 1747, Постановою КМУ «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці» від 04.06.2015 р. № 374 та Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 року № 314-VII.
Щодо кадрового питання, слід звернути окрему увагу на наступну обставину: згідно з ліцензійними вимогами, медичну допомогу повинні надавати особи, які відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ.
Лікар повинен мати вищу освіту та документ, що це підтверджує, державного зразка. Звертаю увагу, що сертифікати про проходження спеціальних курсів не дають право на проведення медичної практики у сфері косметології. У даному випадку слід керуватися наступними вимогами законодавства: Наказ МОЗ «Про атестацію професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я» від 12.08.2009 р. № 588, Наказ МОЗ «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 №742, Наказ МОЗ «Про внесення змін до Положення про порядок проведення атестації лікарів» від 02.10.2015 р. №650.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×