facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій

Дата публікації: 16.08.2018

З кожним роком держава намагається більш дієво забезпечувати права внутрішньо переміщених осіб, особливо дітей. Так, з квітня 2018 року вступили в силу зміни до Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. На що слід звернути увагу з огляду на зміни, пояснює юристка Чернігівського офісу Мережі правового розвитку Наталія Кулікова.

Наталія Кулікова, юристка, керівниця Чернігівського офісу Мережі правового розвитку. 

Хто має право отримати статус

Порядком передбачено, що право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:
1) отримала поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства;
3) була викрадена або незаконно вивезена за межі України;
4) залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалася, у тому числі в полоні;
6) зазнали психологічного насильства.

Хто надає статус

Статус надається органом опіки та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Що потрібно для надання статусу

Для надання статусу законний представник дитини (або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють), її родичі (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра, вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування) подають до служби у справах дітей заяву про надання статусу, згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» і засвідчені в установленому порядку копії документів.

Перелік документів (копій):
1) Свідоцтво про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини; 2) Документ, що посвідчує особу заявника;
3) Документ, що підтверджує повноваження законного представника дитини (у разі коли дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі, – документа, що підтверджує факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;
4) Довідка про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, що підтверджує проживання (перебування) дитини у населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, відповідно до Переліку;
5) Інші документи, зазначені у пункті 6 Порядку, в залежності від обставин, передбачених у підпунктах 1-6 Порядку.

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати необхідні документи.

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування органу місцевого самоврядування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини документів.

Потрібно зазначити, що пільг, окрім встановлення самого статусу, на жаль, такий статус не дає, однак в подальшому, можливо, все зміниться.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×