facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як отримати виплати учасникам бойових дій: поради юриста

Учасники бойових дій не отримують гарантовані державою виплати в повному обсязі. З такими запитами останнім часом люди стали звертатися до юристів Хмельницької громадської організації «Подільська правова ліга». Юристка організації, адвокатка Анастасія Площинська, яка має досвід захисту прав учасників АТО з 2014 року, сформулювала роз’яснення і поради, які допоможуть нашим захисникам та захисницям.

«…Дізналась, що прикордонники та багато інших військових не отримують гарантовані державою виплати. Хлопці та дівчата зараз точно не думають про накази, розпорядження, бюрократичні процедури, а захищають країну. Маю досвід захисту прав учасників АТО з 2014 року. На основі свого досвіду вирішила написати свої поради і сподіваюсь, що вони допоможуть нашим захисникам та захисницям», – коментує Анастасія Площинська.

І подає роз’яснення на найбільш поширені запитання щодо виплат, а також посилання на правову базу.

Яким документом передбачені виплати

Постанова КМУ від 28 лютого 2022 р. № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану».

Що передбачає постанова

Документ передбачає виплату двох видів додаткової винагороди – 30 000 грн та 100 000 грн – на період дії воєнного стану військовослужбовцям наступних служб:

 • Збройних Сил,
 • Служби безпеки,
 • Служби зовнішньої розвідки,
 • Головного управління розвідки Міністерства оборони,
 • Національної гвардії,
 • Державної прикордонної служби,
 • Управління державної охорони,
 • Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації,
 • Державної спеціальної служби транспорту,
 • військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора,
 • особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій,
 • співробітникам Служби судової охорони,
 • особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським,
 • особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в областях, визначених Розпорядженням КМУ від 6 березня 2022 р. № 204-р.

Також виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 грн щомісячно військовим, які:

1) беруть безпосередню участь у бойових діях;

2) забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби);

– розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 грн у розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

100 000 грн виплачується також військовим, які:

– у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії;

– захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні;

– загинули.

Важливо! Виплата додаткових винагород і 30 000 грн і до 100 000 грн здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Юристка радить. У сімей військових є всі можливості, тому звертайтеся в органи влади, громадські організації ветеранів, для того, щоб накази командирів про виплату додаткової допомоги військовим видавалась і підписувались.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×