facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як отримати виплати за рішеннями судів чорнобильцям та дітям війни (+шаблон заяви)

Пані Марія з Білої Церкви звернулась до Громадського центру правосуддя, що діє при громадській організації «Правова єдність», з питанням, як отримати виплати за рішеннями судів чорнобильцям та дітям війни. Юристка Центру Людмила Власенко  проаналізувала чинне законодавство та  роз’яснила пані Марії, які права варто знати і як діяти  в даній ситуації.

Чимало людей судилися з органами Пенсійного фонду з приводу своїх «чорнобильських» пенсій або ж доплат до пенсій дітям війни. Однак реально ці виплати отримали одиниці. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №440 від 3 вересня 2014 року «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».

Постанова стосується рішення суддів про зобов’язання Управління Пенсійного фонду України провести перерахунок та виплату пенсій згідно ст. 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та с. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року.

Для цього громадяни, яким суд присудив виплату компенсації та надбавок до пенсії, але які ще нічого не отримували, повинні надіслати рішення суду до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості. Це стосується лише тих громадян, які не отримували ще жодних виплат!

В листі мають бути наступні документи:

  • заява про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній;
  • оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію);
  •  копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • копію паспорта громадянина України;
  • копію довіреності або іншого документу, який підтверджує повноваження представника (якщо заява подається не вами особисто, а представником, наприклад, адвокатом).

Надісланий пакет документів державна виконавча служба повинна розглянути не пізніше 7 днів з дня надходження такого листа від заявника та перевірити в Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень виконання даного рішення. У разі відсутності відомостей про виконання рішення в повному обсязі внести дані про це рішення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою.

Погашення заборгованості проводиться в порядку черговості. В першу чергу виконуються саме рішення щодо пенсійних та соціальних виплат. Рішення вносяться до кожної з черг за датою їх надходження до органу державної виконавчої служби.

Виконавча служба має надіслати заявнику та боржнику за їхнім місцем проживання або на електронну пошту повідомлення про прийняття такого рішення для обліку із зазначенням черги, до якої воно включено. А з метою забезпечення заявнику та боржнику доступу до інформації Реєстру про стан погашення заборгованості за рішенням, прийнятим на користь заявника, у повідомленні про прийняття рішення до обліку зазначаються адреса відповідного веб-сайта в Інтернеті, а також ідентифікатор для доступу до інформації Реєстру. Таким чином ви зможете відслідкувати, як виконується рішення про вашому боргу.

Під час карантину отримати безоплатну правову допомогу можна   дистанційно з понеділка по п’ятницю у робочі дні з 10.00 до 16.00 за номерами телефонів: +380996040650, +380683329421, Viber: +380683329421 або пишіть на електронну пошту: pravovadopomogabc@gmail.com чи онлайн за доступом https://ldn.org.ua/section/legal-help/ 

*ЗРАЗОК (ШАБЛОН) ЗАЯВИ, РОЗРОБЛЕНИЙ ЮРИСТАМИ ГЦП М. БІЛА ЦЕРКВА

*Документ також можна завантажитииза посиланням нижче.

P.S. Публікація здійснена за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Погляди авторів, викладені у матеріалі, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×