facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як перевірити стан забруднення повітря або подати скаргу до екологічної інспекції

Керівник Хмільницького офісу Мережі правового розвитку Віталій Дорох підготував консультацію про новий мобільний додаток Ecoinspector 2, який допомагає виявляти та повідомляти державні органи про порушення законодавства у сфері охорони довкілля.

Приводом подати таке роз’яснення стали попередні звернення людей до Офісу при громадській організації «Право», а також проаналізовані юристами коментарі місцевих мешканців у соцмережах: багато нарікань на те, що немає управи на порушників, зокрема на підприємства, що забруднюють повітря промисловими викидами.

Ecoinspector 2 – один із мобільних додатків, які дозволяють подавати скарги при виявленні порушень законодавства про навколишнє середовище.

Він дозволяє відслідковувати стан забруднення повітря, а також подавати скарги онлайн до Державної екологічної інспекції України.

Якщо ви встановите цей додаток (що ми вам дуже радимо) і натиснете на нього, то на екрані мобільного з’явиться ось така картинка:

Якщо ви зсунете зображення на екрані праворуч, то система автоматично покаже стан повітря (данні буде взято з найближчого до вас пристрою моніторингу повітря. Для прикладу, в місті Хмільник такий пристрій знаходиться на даху адміністративного приміщення міської ради):

Якщо ви зсунете зображення на екрані ліворуч, то система перейде в розділ, який дозволяє підготувати скаргу до Державної екологічної інспекції України:

Натисніть на кнопку «Зберегти довкілля» – і система запропонує вам зробити фото того неподобства, яке ви виявили:

Після того, як ви зробите фото (система дозволяє зробити їх не більше трьох) та натиснете «Далі», система автоматично визначить ваше місцезнаходження і позначить на карті те місце, де виявлено порушення природоохоронного законодавства:

Далі слід натиснути кнопку «Що трапилося?» і обрати з запропонованого переліку саме те порушення, яке ви виявили. Це може бути або «Забруднення атмосферного повітря», або «Забруднення/засмічення водного об’єкта», або «Знищення зелених насаджень в населеному пункті» тощо.

Коли оберете вид порушення, система поверне вас до попереднього меню, і ви зможете натиснути кнопку «Ініціювати рішення», після чого система автоматично згенерує скаргу до Державної екологічної інспекції України та відправить її на електронну адресу відомства.

Протягом 30 днів фахівці інспекції перевірять вказані у вашому зверненні факти і, якщо правопорушення підтвердиться, на правопорушників буде складено відповідний акт. В будь-якому випадку про результати розгляду вашої скарги вам повідомлять на вказану вами при реєстрації електронну адресу.

*Про ще один корисний додаток, що дозволяє подати скаргу до Міністерства екології та природних ресурсів України, якщо виявлено стихійне сміттєзвалище, читайте за цим посиланням.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×