Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як студентам скористатися податковою знижкою

Студенти, які отримують вищу або середню професійну освіту, за українськими законами можуть отримати податкову знижку на навчання. Як її оформити і хто має право на таку пільгу, розяснює юристка Вижницького офісу Мережі правововго розвитку Валентина Ткач.

На фото: Валентин Ткач, юристка Вижницького офісу МПР.

Відповідно до чинного законодавства України, а саме статті 166 Податкового кодексу України, передбачена можливість отримання податкової знижки.

Тобто, громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб і в 2016 році платили за своє навчання або за навчання члена сім’ї (який не одержує заробітної плати), мають право на податкову знижку за навчання. Фактично йдеться про повернення частини коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів освіти за здобуття середньої професійної або вищої освіти.

Для цього достатньо надати до податкового органу за місцем податкової адреси (реєстрації) декларацію про майновий стан і доходи, а також копії підтверджуючих документів.

Право на отримання такої знижки  має сам студент у випадку, коли він має офіційний заробіток, з якого сплачує податки, або його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік, усиновлювачі).

Орієнтовний розмір податкової знижки  становить 18% від  сплаченої за навчання суми. Також таку знижку можна отримати на оплату навчання дитини у дитячих садках, гуртках, секціях, школах, профтехучилищах, коледжах та закладах вищої освіти.

Податкова знижка на навчання отримується в поточному році за минулий.  Треба пам’ятати, що право на податкову знижку не накопичується та не переноситься на наступний рік.

Бажаючі отримати таку виплату, повинні відповідати наступним критеріям:

•        мати громадянство України та ІПН (ідентифікаційний код);

•        не бути приватним підприємцем;

•        розмір річної заробітної плати повинен бути вище суми податкової знижки. Враховується заробітна плата із вирахуванням єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Для отримання податкової знижки необхідно надати до Державної фіскальної служби за місцем реєстрації такі документи:

•        паспорт, ідентифікаційний код;

•        декларацію про майновий стан і доходи;

•        довідку про заробітну плату;

•        копію договору з навчальним закладом;

•        копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання;

•        документи, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб).

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×