Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як правильно відправити працівника у відпустку (зразок документа)

Автор: менеджер з комунікацій Наталія Юшко, юрист В’ячеслав Лях, ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”

Ви знали, що про відпустку співробітника мають повідомити письмово за два тижні? Тонкощі оформлення щорічного відпочинку відповідно до трудового законодавства роз’яснив юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” В’ячеслав Лях на семінарі “Дотримання трудового законодавства” для працівників Станіславської музичної школи.

В’ячеслав Лях на семінарі “Дотримання трудового законодавства”. Фото: ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”

Щоб правильно відправити працівника на щорічний відпочинок, перш за все його необхідно повідомити про дату відпустки. Даний порядок передбачений ст. 79 Кодексу законів про працю України та ст. 10 Закону України «Про відпустки».

Саме ці норми закону зобов’язують роботодавця письмово повідомляти працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Окремо зупинимося на строках повідомлення. Як вже зазначалося, норма вимагає повідомляти про дату початку відпустки як мінімум за два тижні до дати початку щорічної відпустки. Тут враховуйте правила визначення строку, що обчислюють тижнями (ст. 241-1 КЗпП). Якщо ми знаємо конкретну дату, з якої починається щорічна відпустка, то без проблем можемо розрахувати граничний строк повідомлення.

Наприклад. Щорічна відпустка працівника розпочинається 01.06.2015 р. (понеділок). Отже, граничною датою повідомлення є 18.05.2015 р. (понеділок). Якщо для працівника цей день вихідний, то необхідно застосувати правила перенесення строків. Тоді днем закінчення строку вважається найближчий робочий день. Безпечніше для роботодавця буде повідомити працівника 15.05.2015 р. при п’ятиденному графіку роботи (при шестиденному — 16.05.2015 р.).

На жаль, законодавством не визначено як саме роботодавець повинен реалізувати положення ст. 79 КЗпП України та ст. 10 Закону України «Про відпустки», тому надаємо зразок повідомлення:

Нагадаємо:  на підставі наказу (розпорядження) про надання щорічної відпустки спеціаліст кадрової служби вносить інформацію про надану працівнику відпустку до розділу «ВІДПУСТКИ» особової картки працівника — типова форма П-2ДС, затверджена наказом Мінстату від 26.12.95 р. № 343. У свою чергу, бухгалтер на підставі свого екземпляра наказу розраховує суму відпускних.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×