facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як розірвати договір із телефонною компанією

Дата публікації: 03.09.2018

Автор Юлія Манукян, ІРЦ «Правовий простір»

Юристи Херсонського офісу Мережі правового розвитку  при  «ІРЦ «Правовий простір» роз’яснюють, як розірвати договір з телефонною компанією. Оскільки стаціонарними телефонами люди вже майже не користуються, але при цьому абонентська плату їм все одно нараховують, такі поради дозволять заощадити сімейний бюджет.

Питання припинення договірних відносин з телефонною компанією врегульовано Правилами надання та отримання телекомунікаційних послуг, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 року № 295. Відповідно до пункту 55 споживач (абонент), щоб достроково розірвати договір, повинен подати до телефонної компанії письмову заяву.

Договір має бути достроково розірваним у строк, що не перевищує 7 календарних днів із дня подання заяви. Проте, якщо буде зазначено більший строк, договір буде припинено у вказаний в заяві термін. Тому обов’язково зазначайте у своїй заяві бажаний день припинення договірних відносин.

Якщо у вас є переплата за телефон, компанія зобов’язана повернути вам невикористані кошти. Повернення здійснюється на підставі письмового звернення, тому доцільно одразу в заяві про розірвання договірних відносин вказати на те, що ви вимагаєте повернення невикористаних коштів (бажано при цьому вказати реквізити вашого банківського рахунку). В такому разі телефонна компанія буде зобов’язана забезпечити повернення невикористаних коштів у строк, що не перевищує 30 календарних днів із моменту звернення споживача.

Також потрібно знати, що телефонна компанія зобов’язана протягом одного місяця з дня розірвання договору забезпечити технічну можливість відновлення роботи телефону. Отже, якщо ви швидко передумаєте, її з легкістю відновлять.

P. S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження»в рамках проекту «Енергія змін».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×