facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як уникнути подвійного оподаткування фізичній особі, яка провадить незалежну професійну діяльність

Дата публікації: 06.12.2021

Пані Надія з смт Берегомет Чернівецької області є фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність. З проханням пояснити, уникнути у такому випадку подвійного оподаткування, вона звернулася до Вижницького офісу Мережі правового розвитку. Юристка Офісу Валентина Ткач підготувала роз’яснення, яке стане в нагоді всім, хто займається таким видом діяльності.

На фото: Валентина Ткач, юристка Вижницького офісу МПР.

Відповідно до п. 3.11 розд. ІІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 09.12.2011 № 1588, у разі взяття на облік як платників податків і зборів осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, контролюючий орган за основним місцем обліку формує та видає довідку про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, за формою № 34-ОПП.
Згідно з п. 178.5 ст. 178.5 Податкового кодексу України (ПКУ), під час виплати суб’єктами господарювання – податковими агентами, фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних із такою діяльністю, податок на доходи фізичних осіб у джерела виплати не утримується, якщо така особа надала копію довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, що провадить незалежну професійну діяльність.
Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195, 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.
Таким чином, аби уникнути подвійного оподаткування, пані Надія як фізична особа, що провадить незалежну професійну діяльність, повинна надати суб’єктам господарювання, з якими має господарські відносини, копію довідки про взяття на облік за формою № 34-ОПП.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×