facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як захистити свою домівку від «святкових» злочинців

Дата публікації: 06.01.2020

Свята, зокрема новорічні,  є для квартирних крадіїв  особливо привабливим часом для «полювання». Оскільки багато людей втрачають пильність, залишають на тривалий час домівки, вирушаючи в гості або на відпочинок у теплі країни. Аби захистити своє майно від злочинних посягань, юристи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку радять дотримуватися декількох простих правил.

 1. Перш ніж проникнути в житло, злодії часто проводять своєрідну «розвідку», аби переконатися, що у квартирі чи будинку наявні цінності і на свята нікого не буде. Отож, не розповідайте про свої статки та плани на вихідні незнайомцям (і попередьте про це членів своєї сім’ї).
  2. Переконайтесь, що вхідні двері та замки надійно встановлені та працюють. Не залишайте ключі від житла під килимком чи в інших доступних місцях. Якщо це потрібно, встановіть грати на вікнах.
  3. Якщо вас не буде вдома декілька днів, попередьте про це сусідів чи знайомих та попросіть їх наглядати за квартирою чи будинком.
  4. Будьте уважні до незнайомців у будинку чи у кварталі, до підозрілих транспортних засобів, будь-яких підозрілих об’єктів. Якщо щось вам видались підозрілим, повідомляйте про такі факти поліцію. Ваша інформація дозволить попередити злочин чи допомогти його розкрити.
  5. Якщо все-таки ви виявили сліди крадіжки у своєму житлі, не панікуйте і нічого не торкайтеся – відразу телефонуйте до поліції.
  Зі святами! Зберігайте спокій, будьте пильними, бережіть своє майно від злочинців та співпрацюйте з поліцією!

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×