facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як запобігти конфлікту інтересів у діяльності депутатів сільської ради

Дата публікації: 07.04.2020

З огляду на специфіку звернень громадян за правовою консультацією до Білозерського офісу Мережі правового розвитку, актуальною є проблема неправильного тлумачення вимог антикорупційного законодавства. Йдеться про частину  запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Як наслідок, така ситуація призводить до порушення вимог законодавства у сфері запобігання корупції, відзначають юристи Офісу при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» і наводять приклад зі своєї практики.

Мешканка Херсонщини, яка звернулася до Офісу, попросила відповісти на питання, чи повинні депутати сільської ради під час сесії повідомляти про наявність конфлікту інтересів та брати участь у голосуванні? Юрист офісу В’ячеслав Лях роз’яснив, що робота депутата сільської ради в даному питанні визначається нормами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про запобігання корупції».

Так, частина 1 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що особливості врегулювання конфлікту інтересів, який виник у діяльності окремих категорій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі депутатів місцевих рад, визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.

Відповідно до змісту ст. 59 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про конфлікт інтересів під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
Отже, в ситуації потенційного чи реального конфлікту інтересів особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, можуть брати участь у розгляді, підготовці, прийнятті рішень відповідною радою за сукупності таких умов:
• особа самостійно заявляє про конфлікт інтересів;
• оголошення про конфлікт інтересів має бути здійснене публічно (про що вноситься відповідний запис до протоколу засідання ради);
• оголошення про конфлікт інтересів здійснюється під час засідання ради, до початку розгляду питання, у вирішенні якого є приватний інтерес.

Таким чином, приймати відповідні рішення (голосувати) депутат на засіданні місцевої ради може за умови дотримання правил врегулювання конфлікту інтересів, передбачених ст. 59 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×