facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як зареєструвати право власності на майно, що знаходиться на непідконтрольній Україні території

Під час виїзної консультації, що відбулася 30 липня 2018 року у селі Музиківка Херсонської області, до юристів Білозерського офісу Мережі правового розвитку  місцева жителька звернулася з таким питанням: як зареєструвати право власності на майно, що знаходиться на непідконтрольній Україні території? Роз’яснення подає юрист В’ячеслав Лях.

Відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 реєстрація права власності та інших речових прав (наприклад, права користування землею або будівлею) на нерухоме майно, розташоване в межах території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, проводиться незалежно від місцезнаходження такого майна.

Проте наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2016 № 898/5 правила такої реєстрації поширюються і на нерухоме майно, розташоване на непідконтрольної українській владі території Донецької та Луганської областей.

Для реєстрації права власності необхідно:

  1. Звернутися до будь якого територіального органу Міністерства юстиції, виконавчих органів сільських, селищних та міських рад та нотаріусів.
  2. За результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.
  3. Після проведення реєстраційних дій та внесення відповідного запису до Державного реєстру прав, формується витяг з такого реєстру та розміщується на веб-порталі Мін’юсту. Там ви можете знайти його в будь-який час і за необхідності роздрукувати.

За бажанням заявника реєстратор/нотаріус може роздрукувати витяг без використання спеціальних бланків з проставленням підпису та печатки. Тобто витяг з реєстру, що підтверджує проведення реєстрації права власності може бути у 2-х формах: в електронній та паперовій – обидва мають однакову юридичну силу.

Зверніть увагу: якщо приватний нотаріус чи державна нотаріальна контора, яка відкривала спадкову справу, перемістилися на підконтрольну територію України, тоді з’ясуйте, куди саме вони переїхали. Це можна зробити через Єдиний реєстр нотаріусів України. Після цього можна продовжити оформлення спадщини безпосередньо у нього.

Якщо ж нотаріус припинив свою діяльність або перебуває на тимчасово непідконтрольній території, де залишилися всі нотаріальні архіви, варіантом виходу з такої ситуації буде подання позову до суду про визнання права власності майно.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×