facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як знятися з обліку внутрішньо переміщеній особі

Дата публікації: 13.06.2022

Як внутрішньо  переміщеній особі (ВПО) знятися з обліку? Чи скасовується грошова допомоги ВПО, які прийняли рішення повернутися до покинутого місця проживання? З такими питаннями люди часто звертаються до Білоцерківської громадської організації «Правова єдність». Консультацію на актуальну тему підготувала юристка Людмила Власенко.

Війна зробила мільйони українців внутрішньо переміщеними особами, які були змушені переселитися в більш безпечніші області країни чи виїхати за кордон. Однак статус внутрішньо переміщеної особи можна не лише набути, а й скасувати. На сьогодні багато переселенців прийняли рішення повернутись додому, а деякі – виїхати за кордон.

Відповідно до ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» дія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи скасовується, якщо особа:

  • подала заяву про відмову від довідки;
  • повернулась до покинутого місця постійного проживання;
  • виїхала на постійне місце проживання за кордон.

Куди звертатися

Внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані на території певної територіальної громади, аби знятися з обліку, зобов’язані  повідомити департамент з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, виконавчих міських чи районних органів; виконавчі органи сільських, селищних, міських рад; центр надання адміністративних послуг в один зі способів:

  • особисто подати повідомлення за місцем отримання довідки не пізніше, як за три дні до від’їзду;
  • особисто подати повідомлення протягом трьох днів після повернення до покинутого місця проживання;
  •  подати повідомлення про скасування дії довідки про взяття на облік ВПО можна через портал «ДІЯ», за посиланням: https://diia.gov.ua/services/pripinennya-groshovoyi-dopomogi-vpo.

Рішення про скасування дії довідки ВПО невідкладно вносять до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Увага! Якщо ВПО не повідомить про повернення в покинуте місце постійного проживання, дія довідки може бути скасована на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Важливо! Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яке дозволяє внутрішньо переміщеним особам, які повернулись на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжувати отримувати допомогу на проживання. Рішення Уряду передбачає, що дія довідки не буде скасовуватись для ВПО, які повернулися до покинутого місця постійного проживання, але є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації і подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Це дозволить продовжити виплату допомоги на проживання таким особам.

Також відтепер Міністерство цифрової трансформації України матиме доступ до інформації про ВПО, для проведення верифікації даних (процедура документального підтвердження ваших особистих даних). За результатами перевірок у разі виявлення невідповідностей Мінцифри надаватиме пропозиції уповноваженим органам для скасування довідки внутрішньо переміщеної особи.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×