Які штрафи загрожують за неявку до ТЦК та СП
Дата публікації: 02.05.2024
18 травня поточного року вступить в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Консультацію на актуальну тему з мобілізації, зокрема щодо штрафів за неявку до військкомату та законності протоколів підготував юрист ГО «Молодіжний ініціативний центр» Андрій Мицак.
За порушення законодавства на чоловіків очікує відповідальність за статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене під час дії воєнного стану). Воно тягне за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн.
При цьому після виплати штрафу громадянин все одно має з’явитися у військкомат та уточнити дані. Крім того, Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) може звернутися до суду для застосування ще одного заходу впливу — обмеження в керуванні транспортним засобом.
Протоколи про притягнення до відповідальності та накладення штрафу повинні складати за певною процедурою. Просто надати військовозобов’язаному папірець з реквізитами і сумою штрафу — незаконно.
Натомість представники ТЦК та СП повинні скласти протокол, в якому зафіксувати суть допущеного порушення. Після цього протокол видається або направляється поштою військовозобов’язаному з повідомленням, коли і де буде розглядатись адміністративна справа. Тобто сам факт складання протоколу ще не означає притягнення до відповідальності! Для розгляду справи запрошують і самого військовозобов’язаного.
В призначений день керівник ТЦК та СП розглядає справу, вислуховує військовозобов’язаного, якщо він з’явився, та вивчає його письмові пояснення, якщо вони подані. Тільки після цього керівник може винести постанову, в якій визначено розмір штрафу. Її можуть вручити особисто або направити поштою. Якщо військовозобов’язаний не згоден з постановою, він може оскаржити її.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Читайте також:
Основне про новий закон про мобілізацію та військову службу: відстрочка та мобілізація за бажанням
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.