facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Хто з військовослужбовців має право на додаткову грошову винагороду

Дата публікації: 07.06.2022

Сина пані Тетяни з смт. Берегомет Чернівецької області призвали у 2021 році на строкову військову службу. Однак йому не виплачують додаткову винагороду як військовослужбовцю строкової військової служби. З питанням, чи це законно, жінка звернулася до Чернівецької громадської організації «Комітет виборців». Юристка Валентина Ткач подає роз’яснення.

Грошові виплати, які отримують українські військові після початку російського вторгнення, складаються з двох частин:

  • щомісячне грошове забезпечення, яке військовослужбовці отримують відповідно до своєї посади, звання та вислуг;
  • додаткова грошова винагорода.

Постанова КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 р. № 168 зі змінами, внесеними згідно з Постановою №400 від 01.04.2022 року, містить вичерпний перелік військових осіб, яким на період дії воєнного стану виплачують додаткову щомісячну винагороду, а саме:

  • військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту;
  • військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора;
  • особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій;
  • співробітникам Служби судової охорони;
  • особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським;
  • особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми «єПідтримка».

Щомісячний розмір додаткової грошової винагороди є різним і залежить від того, чи беруть участь військові у бойових діях. Зокрема 30 тис грн на місяць отримують військовослужбовці, які не залучені до ведення бойових дій. А 100 тис грн на місяць – військові, які беруть участь у боях.

Додаткова грошова винагорода вираховується по днях, а тому розмір виплати за підсумками місяця нараховується індивідуально – залежно від завдань, які він виконував.

Отже, згідно з Постановою КМУ від 28 лютого 2022 р. № 168 зі змінами, військовослужбовці строкової військової служби входять до переліку осіб, що мають право на отримання додаткової грошової винагороди.
Відповідно син пані Тетяни має право на виплати додаткової грошової винагороди як військовослужбовець строкової військової служби.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×