facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Якщо колишня не хоче виписуватися з вашого житла

Чоловік та жінка прожили в цивільному шлюбі понад два роки. Він прописав її у своєму будинку. Через певний час пара розійшлася, але виписуватися колишня категорично відмовилася. Як законно діяти в такій ситуації, пояснює юристка Виноградівської філії Херсонського офісу Мережі правового розвитку Наталія Коваленко.

В Україні можна виписатися з місця проживання через суд або за добровільною заявою. Згідно з Житловим Кодексом України, в таких випадках людину можна виписати через суд без згоди особи. Існує примусовий механізм виписки, коли людину знімають з обліку за рішенням суду.

Для цього має бути подано позов до місцевої судової інстанції з вимогою виписати людину. У вимозі слід вказати, з яких підстав, серед яких можуть бути наступні:

  • Особа не має права користування приміщенням, тому що вселилася без згоди власника. Буде потрібно довести, що реєстрацію людина отримала не маючи дозволу власника.
  • Закон дозволяє виписувати осіб, які визнані безвісти зниклими або померлими, потрібно мати відповідні докази.
  • Якщо людина не користується приватною квартирою протягом півроку і не бере участі в її утриманні. Тобто, якщо громадянин виїхав на термін понад 6 місяців і не допомагає фінансово утримувати квартиру, то він втрачає право користування житлом і може бути знятий з обліку.
  • Систематичні порушення правил проживання. Які саме будуть вказані в заяві, залежить від конкретного випадку.

«Успіх подібних справ залежить від того, наскільки правильно сформована позиція заявника і які докази він надасть. Тому рекомендуємо заручитися кваліфікованою юридичною підтримкою», – радить юристка Офісу, що що діє при Херсонській обласній організації Комітету виборців України.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».


Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×