facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Яку доплату мають отримувати працівники підприємства, які ведуть облік призовників

Дата публікації: 21.06.2022

Якщо на військовому обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях – менше 500 призовників і військовозобов’язаних, військовий облік співробітників повинен вести посадовець служби персоналу або служби управління персоналом. Які права та обов’язки має така людина, роз’яснює юрист Хмельницької громадської організації «Подільська правова ліга» Руслан Малий.

Закон України «Про військову службу і військовий обов’язок» (далі – Закон  2232-XII здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, Незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.

Частина 5 статті 34 Закону 2232-XII зазначає, що персональний облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи або навчання та покладається на керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності.

В свою чергу правила ведення обліку таких військовозобов’язаних ведеться відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 р. № 921 (далі – Порядок).

Згідно з пунктом 11 Порядку, за наявності на військовому обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях менше 500 призовників і військовозобов’язаних, обов’язки щодо ведення військового обліку покладаються на посадову особу служби персоналу або служби управління персоналом. Такій особі встановлюється доплата у розмірі до 50% посадового окладу, крім державних службовців.

Водночас пункт 10 Порядку зазначає, що кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку (Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів), визначається з урахуванням таких норм:

 1. У територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки за наявності на військовому обліку:
 2. до 1500 призовників і військовозобов’язаних – одна особа;
 3. від 1500 до 3000 призовників і військовозобов’язаних – дві особи;
 4. понад 3000 призовників і військовозобов’язаних на кожні наступні 1500 призовників і військовозобов’язаних – по одній особі додатково,
 • У державних органах за наявності на військовому обліку:
 • від 500 до 1000 призовників і військовозобов’язаних – одна особа;
 • від 1000 до 2000 призовників і військовозобов’язаних – дві особи, а на кожні наступні 1000 призовників і військовозобов’язаних – по одній особі додатково.
 •  
 • На підприємствах, в установах та організаціях за наявності на військовому обліку:
 • від 501 до 2000 призовників і військовозобов’язаних – одна особа;
 • від 2001 до 4000 призовників і військовозобов’язаних – дві особи;
 • від 4001 до 7000 призовників і військовозобов’язаних – три особи;
 • кожні наступні від 1 до 3000 призовників і військовозобов’язаних – по одній особі додатково.

Утримання та забезпечення підвищення кваліфікації зазначених осіб здійснюється за рахунок коштів державного та відповідних місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій.

Ключовою умовою встановлення такої доплати, є те, що у посадовій інструкції працівника не передбачено ведення обліку військовозобов’язаних підприємства.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×