facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

За який період враховують доходи для призначення виплат

Дата публікації: 02.06.2024

Питання про те, за який саме період враховуються доходи, коли людина хоче отримати допомогу від держави, є дуже затребуваним серед тих, хто звертається по правову допомогу до Сумської ГО «Північна правозахисна група». Роз’яснення подає юристка організації Наталія Єсіна.

Наталія Єсінаюристка, виконавча директорка ГО “Північна правозахисна група”.

Дійсно, призначення деяких видів державної допомоги проводиться з урахуванням фінансового та майнового стану сім’ї.

Процедура обчислення доходу відбувається згідно з Порядком обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого ПКМУ від 22 липня 2020 року № 632.

Якщо ви звертаєтеся за  призначенням допомоги від держави у травні 2024 року, то для розрахунку беруться доходи за наступний період:

  • для призначення допомоги на дітей одиноким матерям; державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; допомоги на догляд особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу; тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів — із 1 жовтня 2023 року по 31 березня 2024 року;
  • для призначення допомоги особам, які не мають права на пенсію, — з 1 листопада 2023 року по 30 квітня 2024 року;
  • для призначення допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, — з 1 травня 2023 року по 30 квітня 2024 року;
  • для призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, — з 1 січня 2024 року по 31 березня 2024 року;
  • для призначення допомоги на проживання ВПО (або продовження на другий 6-місячний строк)  — квартал, який передує місяцю до звернення з заявою або три місяці які передують зверненню (залежно від наявності інформації в податковій).

Оскільки період прийняття звітів про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб, та їх обробка Державною податковою службою тривав до 20 травня, розрахунки допомоги працівники соціального захисту населення можуть проводити виключно після цієї дати.
Тож не варто хвилюватися, якщо ви подали заяву на початку травня, але ще не отримали результат.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×