Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

За яких умов надаються пільги зі сплати земельного податку

Чи маю я право на пільги зі сплати земельного податку? Як діяти у випадку, якщо за відповідності критеріям надання таких пільг, контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення із визначеною до сплати сумою податку? З такими питаннями до Херсонського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації “ІРЦ “Правовий простір” звертаються місцеві жителі. Роз’яснення подає адвокат Маргарита Плахотнюк.

Відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України передбачено звільнення від сплати земельного податку для:

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для вищезазначених категорій осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Також від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Крім цього, відповідно до пп. 4 п. 297.1. ст. 297 Податкового кодексу України від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку) звільняються платники  єдиного податку, за умови, що земельна ділянка використовується платниками першої-третьої груп для провадження господарської діяльності, а платниками четвертої групи – для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Якщо в особи, яка має право на пільги, перебувають у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, їй необхідно до 1 травня поточного року подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

У випадку, коли на громадянина поширюються пільги зі сплати земельного податку, але ним отримано податкове-повідомлення рішення, в якому визначено суму зобов’язання, таке рішення може бути оскаржене до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби – з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Процедура оскарження до вищестоящого податкового органу називається “адміністративним оскарженням”.

Крім цього, податкове повідомлення-рішення може бути оскаржене до суду після завершення процедури адміністративного оскарження, або без подання скарги до вищестоящого контролюючого органу одразу до суду.

Згідно з актуальним на час написання даної статті тлумаченням колізійних норм податкового законодавства*, строк  на звернення до суду із позовом складає 1095 днів.

*Правова позиція Верховного Суду від 14.02.2019 року у справі №813/4921/17.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×