facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Закон про реструктуризацію споживчих кредитів: хто має право і як ним скористатися

Дата публікації: 11.07.2023

Президент України підписав прийнятий Верховною Радою закон №9051 щодо запровадження обов’язкової реструктуризації споживчих кредитів для людей з територій, охоплених війною, під час воєнного стану та 30 днів після нього. У звязку з цим стали виникати запитання, хто має право подати заяву на реструктуризацію і як ним скористатися. Роз’яснення підготував юрист ГО «Молодіжний ініціативний центр» Андрій Мицак.

Дата публікації: 11.07.2023

Андрій Мицак, юрист
ГО «Молодіжний ініціативний центр».

Законопроєкт пропонує на час воєнного стану передбачити обов’язкову реструктуризацію споживчих кредитів для громадян, які:

– перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи,

– постійно проживають або виїхали з території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ.

Водночас ці категорії громадян зможуть скористатися механізмом реструктуризації, якщо:

– державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача і членів його сім’ї;

– споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу споживача та членів його сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.

Крім того, пропонується встановити, що на період воєнного стану і протягом 30 днів після дня його припинення кредитору та колекторській компанії забороняється здійснювати заходи з врегулювання простроченої заборгованості щодо споживачів. Тобто, простіше кажучи, «вибивати» борги.

У разі успішної реструктуризації погашати суму заборгованості зі сплати загального розміру кредиту, що вважається непогашеною за результатами проведення реструктуризації, споживач буде рівними частинами щомісяця, починаючи з 30 дня після дня проведення реструктуризації, протягом 3 років з дня проведення реструктуризації, а якщо договором про споживчий кредит встановлено більший строк повного погашення загального розміру кредиту — протягом такого строку.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×