facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Зелений тариф: підготовка та процедура оформлення

Дата публікації: 11.06.2024

Зелений тариф в Україні став одним із ключових інструментів для заохочення виробництва електроенергії з альтернативних джерел, зокрема з використанням сонячних батарей. Цей механізм стимулює громадян та підприємства до встановлення сонячних електростанцій і дозволяє їм продавати вироблену енергію за підвищеними тарифами. Як саме отримати «зелений» тариф та які документи потрібні для цього, розʼяснює юрист ГО «Центр економічно-правового розвитку» Андрій Корбецький.

Андрій Корбецький,
юрист ГО «Центр економічно-правового розвитку».

Що таке зелений тариф

Зелений тариф — це спеціальна цінова ставка, яка застосовується до електроенергії, виробленої з використанням альтернативних джерел, як-от сонячна енергія. Цей механізм стимулює розвиток відновлювальних джерел енергії та допомагає зменшити залежність від традиційних джерел палива.

Хто може отримати зелений тариф в Україні

Споживачі, які мають укладений договір на користування електричною енергією та встановили сонячну установку потужністю до 30 кВт, можуть отримати «зелений» тариф. Для юридичних осіб існують відмінності в розмірах тарифів порівняно з приватними домогосподарствами.

Процедура отримання зеленого тарифу

Першим кроком у процедурі отримання зеленого тарифу є проведення консультації з інженерами сервісної компанії зі встановлення сонячних панелей. На цьому етапі визначаються параметри енергосистеми будинку, конструкція даху або місце для встановлення панелей, а також вибір варіантів встановлення.

Далі необхідно звернутися до Оператора системи розподілу (Обленерго) для уточнення питань, пов’язаних із дозволеною потужністю та умовами приєднання. Після цього укладається договір підряду з компанією, яка робитиме монтаж і налагоджуватиме запуск сонячної електростанції.

Документи, необхідні для отримання зеленого тарифу:

  1. Право власності на земельну ділянку та будинок.
  2. Технічний паспорт на будинок і земельну ділянку.
  3. Договір про електропостачання з ОблЕнерго.
  4. Паспорт громадянина України власника домогосподарства.
  5. Ідентифікаційний код.
  6. Довідка про відкриття рахунку в банку.
  7. Сертифікати на обладнання та технічні характеристики сонячних панелей.

Розрахунок та оплата зеленого тарифу

Розрахунки за вироблену електроенергію здійснюються на підставі тарифу, встановленого національним регулятором та перераховується щоквартально. Для приватних домогосподарств зелений тариф складає 16,26 €ct/кВт•год.

Податки та збори

При отриманні доходу від продажу електроенергії з сонячних панелей необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) в розмірі 18% та військовий збір у розмірі 1,5%.

Отже, отримати зелений тариф в Україні — це не тільки спосіб зберегти довкілля, а й економічно вигідне рішення для споживачів.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×