facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Зміна реєстрації онлайн: як це працює

Віднедавна в Україні можна змінити місце реєстрації онлайн, упродовж однієї доби. Що потрібно зробити, аби скористатися такою послугою, і скільки вона коштує, роз’яснює експертка Сумського офісу Мережі правового розвитку Наталія Єсіна.  

На фото: Наталія Єсіна, експертка Сумського офісу МПР.

Цифрові технології активно увірвалися в життя людства. Digital-технології є невід’ємною частиною політико-правового сектору країн Європейського Союзу. В Україні реалізацією такого вектора політики опікується Міністерство цифрової трансформації України.

Ключовим проєктом Міністерства є PAPERLESS, що передбачає у найкоротші строки трансформацію усіх державних послуг в цифрову сферу. Так, 7 листопада 2021 року було прийнято Закон України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» № 1689-IX, що  визначає засади надання електронних публічних послуг, публічних послуг, комплексних електронних публічних послуг, автоматичного режиму надання електронних публічних послуг.

У відповідності до цього, 5 листопада 2021 року у Верховній Раді України підтримали  Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» № 1871-IX, що регулює відносини у сфері надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні. Фактично, в Україні тепер можна змінити місце реєстрації ОНЛАЙН.

Строк виконання послуги – 1 доба. Вартість – 13,60 грн або (у разі звернення з порушенням встановленого законом строку) 40,80 грн. Щоб скористатися послугою, необхідно виконати такий порядок дій:

1. Для початку необхідно зайти та авторизуватися на офіційному порталі Дія за посиланням https://diia.gov.ua/.

2. Далі оберіть пункт «Реєстрація місця проживання» та заповніть відповідну заяву (займає близько 20 хвилин). Заява у затвердженій законом формі міститься за посиланням  https://bit.ly/3flZusV.

3. Далі власник житла, в якому ви проживаєте, отримає можливість  підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесене до Реєстру нерухомого майна.

У результаті дані про ваше нове місце реєстрації автоматично з’являться в Реєстрі. При цьому зняття з попереднього місця реєстрації буде також проведене в автоматичному режимі.

Наразі ця послуга перебуває на стадії кінцевої розробки, а тому не є доступною в усіх регіонах України, а лише в Києві, Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Кривому Розі та Маріуполі – і поки що в експериментальному форматі.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×