facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

15 організацій програми надають правову та гуманітарну підтримку українцям в різних областях України

У межах програми #StandWithUkraine 15 організації консультують українців із правових і гуманітарних питань у різних областях України, допомагають налагодити комунікацію із місцевою владою та переселенцями, визначають потреби громад та координують надання гуманітарної допомоги.

Гуманітарна підтримка

Днями керівник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк відвідав п’ять громад Черкаської області аби дізнатися про їхні потреби та проблеми:

«Ми побачили, що у громадах непогано налаштована гуманітарна допомога та підтримка переселенців. Їх реєструють і за запитами надають необхідне. Окрім того, жителі навіть збирають продукти для інших областей – Харківської та Київської. Домовились, що правову, консультативну підтримку надаватиме Черкаський правозахисний центр.

На фото зліва: Керівник ГО «Черкаський правозахисний центр» Тарас Щербатюк зустручається із волонтерами Лисянської громади, які підтримують військових та внутрішньо-переміщених осіб.

Однак ми занепокоєні щодо гуманітарного забезпечення невеликих населених пунктів, до яких, очевидно, воно не доходить. Плануємо співпрацювати із соціальними центрами, аби за верифікованим запитами надавати допомогу безпосередньо тим, хто потребує. Вже домовилися співпрацювати із кількома благодійними фондами, зокрема з ініціативою «СпівДія».

Суспільна служба правової допомоги, частина команди якої знаходиться на заході України, а частина – на Луганщині, супроводжує евакуацію населення – переміщення із небезпечних регіонів країни до прибуття в безпечні області, зокрема займається поселенням. Організація допомагає зорієнтуватися і в безпекових питаннях.

«Консультуємо щодо переліку бомбосховищ та інформуємо щодо поточних безпекових питань. Наприклад, коли частина м. Рубіжне  була під контролем росії, ми активно попереджали населення не пересікати лінію в місті, оскільки це небезпечно (40 % міста на той час контролювала російська армія і 60 % – українська)», – зазначив координатор програми МПР #StandWithUkraine у Луганські області Олексій Кормілецький.

На фото: Координаторка програми МПР #StandWithUkraine в Чернівецькій області Валентина Ткач та керівниця  «Комітет виборців України» Галина Єрема приймають допомогу для переселенців.

У школі-інтернаті та в школі прикладного мистецтва м. Вижниця Чернівецької області перебувають багато переселенців. Чернівецька обласна організація «Комітет виборців України» взялася координувати забезпечення продуктами для них. Зі збором необхідного допомагає Український народний дім в м. Чернівці.

Жителі м. Біла Церква Київської області, які мають транспорт, готові долучитися до перевезення гуманітарних вантажів. 

«Ми координуємо їхню співпрацю із міською радою та волонтерами», – зазначила координаторка програми МПР #StandWithUkraine в Київській області, керівниця БМГО «Правова Єдність» Ольга Настіна.

На Сумщині «Північна правозахисна група» у співпраці із іншими організаціями координує надання адресної допомоги, продуктових наборів і ліків мешканцям Сум та області.

До програми гуманітарної підтримки #StandWithUkraine долучилася партнерська організація «Українська освітня платформа». Вона допомагає централізовано здійснювати забезпечення та логістику гуманітарної допомоги.

Правова підтримка

Значна потреба в нагальній юридичної підтримки зумовила переформатування надання правової допомоги. Так онлайн-чат Мережі правового розвитку, через який будь-хто може отримати правову консультацію у юристів спілки, працює тепер без вихідних із 10:00 до 16:00.

Черкаський правозахисний центр та Подільська правова ліга відкрили телефонні гарячі лінії. Ці та інші дані можна знайти на мапі. 

Продовжують консультувати й організації, які знаходяться в тимчасово окупованих чи заблокованими російськими військами громадах.

Так у Скадовську Херсонської області жителі звертаються за роз’ясненням: як отримати пенсію через Укрпошту, як оплатити комунальні послуги, чи мають право звільнити з роботи, якщо евакуювався в іншу країну, а також чи надаються медичні послуги в містах, які знаходяться в тимчасовій окупації.

Мешканці Чернігова запитують щодо виїзду за кордон та прав внутрішньо переміщених осіб.

До найпоширеніших запитів, за якими звертаються до юристів у різних областях України, потрапили:

  1. Правила виїзду за кордон.
  2. Як відновити втрачені документи.
  3. Трудові права в умовах воєнного стану: чи правомірно звільняти, переводити на неповний робочий день працівників, зокрема, й тих, які виїхали за кордон.
  4. Кредитні канікули, умови кредитування бізнесу та як продовжити роботу в іншій громаді.
  5. Куди краще евакуюватися. 
  6. Підтримка соціально-вразливих категорій населення: отримання пільг, пенсій, оплата комунальних тощо.

Загалом за правовою допомогою за лютий-березень (станом на 24 березня) звернулися вже понад 1500 осіб.

Дякуємо МФ «Відродження», Фонду Ч.С.Мотта, DLA Piper Foundation та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) за підтримку цієї діяльності. Переконані, що спільними зусиллями нам вдасться посилити один одного і допомогти якомога більшій кількості людей, які цього потребують.

Слава Україні!

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×