Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безпека у громаді – справа не лише поліції

Одним з багатьох завдань, які ставить перед собою Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність», є розвиток територіальних громад. Однак, як можна розвивати громаду, не забезпечивши для цього безпечне середовище?

У зв’язку з реформуванням системи правоохоронних органів дане питання стоїть дуже гостро. Хоча суспільство сприймає правоохоронців переважно негативно, поліція все ж має можливість протидіяти загрозам та викликам сьогодення і відігравати важливу роль у забезпеченні сталого економічного та соціального розвитку громади.

Тому для організації роботи, орієнтованої на суспільство, правоохоронці повинні відходити від формату суто реагування на правопорушення і в першу чергу співпрацювати з тими, кого покликані захищати.

З огляду на це, представники БМГО «Правова єдність» вирішили стати ініціаторами діалогу між поліцією та населенням Білої Церкви та з 2017 року розпочали реалізацію проекту «Поліція та громада разом!» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Так, 16 лютого 2017 року Білоцерківський офіс Мережі правового розвитку провів у приміщенні міської бібліотеки-філіалу № 8 круглий стіл, присвячений презентації проекту.

Фото: БМГО “Правова єдність”.

Захід мав на меті ознайомити широкий загал з цілями проекту, знайти механізми налагодження взаємодії поліції з громадськістю та представниками місцевого самоврядування для встановлення прозорої, ефективної і підзвітної громаді системи безпеки в Білій Церкві.

На круглому столі були присутні представники Білоцерківської міської ради, Білоцерківського відділу поліції ГУНП України в Київській області, Управління освіти та науки Білоцерківської міської ради, Білоцерківського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги, громадських організацій, ЗМІ, волонтери та активні жителі міста.

Учасники заходу із зацікавленістю обговорювали питання підвищення рівня довіри населення до правоохоронних органів. Присутні наголосили, що для встановлення партнерських відносин, перш за все, необхідно посилити громадський контроль за діяльністю поліції у Білій Церкві, а також визначити роль органів місцевого самоврядування в діяльності поліції та забезпеченні правопорядку в місті.

Фото: БМГО “Правова єдність”.

Особливу увагу привернули до низького рівня правової освіти та свідомості населення. На думку учасників бесіди, це є однією з основних проблем в означеному напрямку. При цьому почуття відповідальності за своє місто у громадян практично відсутнє. А дані якості необхідно прищеплювати змалечку.

Тому пріоритетним напрямком у проекті Білоцерківського офісу, як і планувалося, обрано правопросвітницьку роботу з молоддю: проведення лекцій, бесід, майстер-класів для школярів та студентів за обов’язкової участі поліцейських. Основною метою таких заходів стане правове виховання молодого покоління та встановлення у нього довірливих відносин з правоохоронними органами.

Учасники заходу також акцентували на проблемі відсутності культури спілкування громадян і поліцейських між собою. Практично кожен поділився власним досвідом – здебільшого негативним. Отже, працювати є над чим.

Фото: БМГО “Правова єдність”.

Всі присутні висловили сподівання, що така ініціатива стане початком подальшої тісної співпраці, завдяки якій вдасться побудувати партнерські взаємовідносини між громадою, місцевими органами влади та поліцією заради спільного безпечного простору у місті.

Адже, лише об’єднуючись, можна досягти системних змін у суспільстві!

Довідка
Проект «Поліція та громада разом!» реалізовується в рамках Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×