facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Біловодська громада отримала перші результати громадського моніторингу

Команда експертів Мережі правового розвитку зустрілася з представниками Біловодської селищної ради для того, щоб обговорити перші результати дослідження Місцевого індексу прав людини. Проводиться воно в рамках проєкту «Посилення експертного рівня місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19». Проєкт відбувається за підтримки організації «Людина в біді» та фінансового сприяння Європейського Союзу.

Тарас Щербатюк та Марина Куприкова разом із представниками Біловодської селищної ради переглянули результати аналізу наступних питань: забезпечення дотримання прав мешканців у сфері освіти та доступу до послуг охорони здоров’я, а також забезпечення належного  доступу до інформації про роботу органів місцевого самоврядування.

Керуюча справами виконавчого комітету Біловодської селищної ради Світлана Макаренко взяла участь у робочій нараді й відзначила: 

“Можливість отримати результати дослідження від зовнішніх експертів є дуже актуальним для нас. Ми прагнемо вдосконалення, працюємо над цим, але, знаходячись всередині процесів, не завжди маємо можливість побачити всю картину в цілому. Тому ми з задоволенням ретельно вивчимо всі деталі аналізу”. 

Керівник проєкту Тарас Щербатюк відзначає: 

“Загалом за більшістю індикаторів громада отримала позитивні оцінки. Програми, які було прийнято у сферах охорони здоров’я та освіти, є дієвими та реалістичними. У громаді здійснюються заходи з профілактики захворювань та пропагування здорового способу життя. Приємно було відзначити, що представники місцевої влади, дізнавшись про виявлені під час моніторингу недоліки, одразу запланували заходи з виправлення цих зауважень.”

Експерт також відзначив, що у Біловодській громаді проходять заходи зі своєчасного проведення масових профілактичних щеплень. У 2020 році на проведення профілактичних щеплень було виділено: 

 • 119 595,51 грн коштом централізованого постачання імунобіологічних препаратів для проведення щеплень дитячому населенню; 
 • 10 330,96 грн коштом місцевого бюджету для екстреної профілактики правця і дифтерії;
 • 13 612,30 грн власним коштом підприємства для сезонної вакцинації медичного персоналу від грипу.

На безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів з місцевого бюджету було виділено 111 256,26 грн.

У громаді також турбуються про забезпечення комфортних умов перебування пацієнтів. Так, у 2020 році з місцевого бюджету були виділені кошти на наступне:

 • проведення реконструкцій медичних закладів на загальну суму 155,395 тис. грн; 
 • капітальні ремонти будівель медичних закладів на загальну суму 4 290,5 тис. грн.  

Щодо позитивних прикладів у сфері освіти, тут варто відзначити роботу з протидії дискримінації в освітніх закладах. Освітні заклади в громаді обладнані засобами доступності:

 • 12 закладів освіти мають пандуси, 2 – спеціальні підйомники;
 • всі заклади освіти мають широкі дверні прорізи та кнопки виклику;
 • 5 закладів освіти мають спеціально обладнані санітарно-гігієнічні приміщення для людей з інвалідністю.

Позашкільною освітою в Біловодській громаді охоплено 77 % учнів, які займаються у 128 гуртках, утворених на базі 2 позашкільних закладів (Біловодська дитячо-юнацька спортивна школа та Біловодський центр дитячо-юнацької творчості) та 11 закладів загальної середньої освіти. 

Водночас виявили кілька недоліків, які потребують уваги з боку влади: 

 • відсутність інформації про час приймання місцевих депутатів;
 • непристосованість офіційного сайту для людей з порушенням зору;
 • несвоєчасно публікуються повідомлення про прийняті нормативні документи та заходи;
 • неналежне інформування мешканців про проєкти рішень та сесії селищної ради. 

Марина Куприкова, експертка проєкту зауважила: 

“Нашим завданнями було побачити та відзначити сильні сторони діяльності місцевої влади й допомогти знайти точки, що потребують посилення, вдосконалення, або є спірними та потребують обговорення з громадою. 

Прикладом такого питання є поширена практика із залучення благодійних внесків до навчальних закладів. Звичайно, на сайтах закладів публікуються звіти про суми внесків та їх розподіл. Тому місцева влада вирішила ретельно проаналізувати це питання та знайти спільне рішення разом із громадою.”

Ця публікація створена за підтримки організації «Людина в біді» та за фінансового сприяння Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю Мережі правового розвитку і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та організації «Людина в біді».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×