facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Біженцям з України надали право жити в ЄС протягом трьох років

Дата публікації: 03.03.2022

Українські біженці матимуть право жити та працювати в Євросоюзі до трьох років відповідно до плану надзвичайних ситуацій. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Після того, як 24 лютого Росія почала жорстоку атаку, за даними на 3 березня майже 875 000 людей вимушені були полишити свої домівки в Україні.

Понад половина (454 тис) виїхали до Польщі, 116 000 – до Угорщини, 67 000 до Словаччини, 45 000 до Румунії та 79 000 до Молдови, яка не входить до ЄС.

ЄС передбачає надання громадянам України та резидентам країни право жити, працювати, отримувати медичну допомогу, житло та освіту негайно на термін до одного року, без необхідності проходити тривалі процедури надання притулку. Якщо конфлікт триватиме довго, або біженці не зможуть безпечно повернутися, цей статус може бути продовжений ще на два роки.

Громадяни України вже мають 90-денний безвізовий доступ до ЄС, але ця безпрецедентна зміна в законодавстві ЄС гарантує їм статус після закінчення цього терміну.

«Європа стоїть поруч із тими, хто потребує захисту. Всім, хто тікає від путінських бомб, раді в Європі. Ми забезпечимо захист тих, хто шукає притулок, і допоможемо тим, хто шукає безпечну дорогу додому», – заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн (на фото).


Фото: The Guardian

Водночас влада Брюсселя закликала прикордонників по обидва боки кордону Україна-ЄС забезпечити в‘їзд до ЄС усіх, незалежно від національності чи етнічної приналежності.

«Позиція цієї комісії та позиція Європейського Союзу є дуже, дуже чіткою… До Європейського Союзу мають бути допущені абсолютно всі, незалежно від національності, раси, релігії. Вони тікають від війни з України. Ми будемо надійним притулком», – сказано у повідомленні.

Водночас особи без громадянства України чи права на постійне проживання, тобто іноземці, іноземні студенти не отримають права залишатися в ЄС, але їм допоможуть повернутися до країни походження.

Джерело: Фейсбук МВС України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×