Чатбот — єдина можливість отримати юридичну консультацію для жителів тимчасово окупованих громад
Дата публікації: 20.07.2023
Автор: Сергій Старушко, БФ «Бердянці — свій для своїх»
Благодійний фонд «Бердянці — свій для своїх» створив зручну екосистему надання правової допомоги переселенцям. Фонд є одним із учасників нашого проєкту «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні». Розповідаємо докладніше про ініціативу в нашому новому матеріалі.
БФ «Бердянці — свій для своїх» впроваджує ініціативу за сприяння Програми розвитку Організації Обʼєднаних Націй (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу. Екосистема поєднує можливість попередньо записатися та проконсультуватися з юристом телефоном, прийти особисто до нього на прийом, переглянути консультації з актуальних тематик у відеоформаті, у друкованій інформаційній продукції та їх цифрових версіях або ж поставити запитання через чатбот. Саме про особливості створення та робити останнього сервісу й розповіли детальніше у фонді.
«Коли ми створювали ініціативу, розмірковували про те, як можемо бути кориснішими для бердянців. Ми бачили запит на отримання юридичної допомоги не тільки від ВПО, але й від мешканців тимчасово окупованої території. Тож важливо було зробити надання допомоги максимально безпечним та зручним. Це переваги чатботу: через нього можна звернутись у будь-який зручний час; якщо питання особисте, зробити запит анонімно; а ще запитувач/ -ка має час, щоб обміркувати отриману інформацію, поставити уточнюючі питання і надіслати необхідні документи», — зазначив голова фонду Віктор Цуканов.
Команда фонду, зокрема й волонтери, які вже раніше мали досвід роботи з аудиторію за допомогою чатботу, розробили технічне завдання. Втілити ж його запросили IT-фахівця, який допоміг із технічною частиною цієї ініціативи. За час реалізації проєкту, чотири місяці, за допомогою чатботу за юридичної консультацією звернулось більше 400 осіб. Питання були різні: оформлення різноманітних довідок; консультації стосовно судових проваджень; оформлення спадку; отримання свідоцтва про народження та смерть; трудові спори і багато інших актуальних для бердянців питань. Приблизно половина з отриманих звернень були від мешканців тимчасово окупованих територій. Для них чатбот — єдиний зручний та безпечний засіб отримання консультації.
«До групи адміністраторів чатботу були підключені усі юристи, які працювали над реалізацією проекту, — розповів голова Фонду Віктор Цуканов. — Відповідають на питання у порядку їх надходження у зручний час як для себе, щоб дати розгорнуту відповідь, так і для користувачів. Запитувачу також прийде повідомлення, що відповідь надійшла. Наші юристи намагаються консультувати максимально швидко, зазвичай це займає менше доби».
Найактуальніші питання, які надійшли до чатботу, стали основою розширених відеоконсультацій та інформаційних матеріалів. За окремими питаннями готували й розширені публікації в ЗМІ.
Навіть після закінчення реалізації проєкту чатбот продовжує працювати та надавати юридичні консультації.
- Покликання на чатбот Благодійний фонд «Бердянці — свій для своїх»: @InfoBerd_bot
- Покликання на онлайн-чат для отримання правової консультації МПР: https://ldn.org.ua/section/legal-help/
Для довідки
Ініціативу «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні» впроваджує Мережа правового розвитку за сприяння Програми розвитку Організації Обʼєднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої в у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.