facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Правова допомога у різний час та спосіб. Чому бердянці почали створювати відеоконсультації?

Дата публікації: 31.05.2023

Автор: Сергій Старушко, БФ «Бердянці – свій для своїх»

БФ «Бердянці – свій для своїх» з початку повномасштабного вторгнення рф  на територію України працює у м. Запоріжжя. Організація допомагає переселенцям із тимчасово окупованого Бердянська. Водночас  працює над посиленням своєї організаційної спроможності, зокрема як учасниця проєкту «Розвиток спроможності місцевих ОГСнадавачів правової допомоги в Україні». 

Ініціатива допомогла розробити важливі політики та процедури й отримати підтримку правозахисної спільноти. Навчальна програма, менторська підтримка та практичний досвід стали основою потужного підсилення, аби ще ефективніше допомогти переселенцям, зокрема  й впроваджувати правові сервіси.

Одним з успішних прикладів є створення ініціативи «Твій юрист поруч. Юридична допомога в зручний час та спосіб», який реалізує фонд «Бердянцісвій для своїх» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4RecoveryРозширення можливостей громад в Україні». Загалом правова допомога складається з поєднання різних форматів, щоби користування нею було найзручнішим — наприклад, у форматі відеоконсультацій.

На фото:  Керівник ГО «Бердянці свій для своїх»  Віктор Цуканов. Фото з особистого архіву Віктора Цуканова.

«Відеосегмент в нашому юридичному проєкті — це невід’ємна складова із поєднанням ще декількох сегментів, — розповів керівник проєкту Віктор Цуканов. — Як-от чатбот, добірка друкованих та електронних інформаційних матеріалів. Така ідея вільного доступу до «живого» юриста, який буде розповідати у зручний для отримувача допомоги час та пояснювати йому, як вирішити його проблему, спиралась безпосередньо на побажання внутрішньо переміщених осіб, які не завжди можуть прийти до юриста особисто».

За два місяці реалізації ініціативи фахівці надали 231 персональну консультацію; 198  телефоном; 200через чатбот.

Три із шести запланованих відеоконсультацій вже оприлюднені на YouTube-каналі «Бердянськсьогодні». Цей канал створили журналісти і журналістки з м. Бердянськ, вони мають свою аудиторію та є партнерами у цій ініціативі. Підказкою для тем стали найчастіші запитання, з якими звертаються до фонду та журналістів-партнерів. Це і як отримати статус ВПО, як змінити свої дані та як припинити цей статус за необхідності; як встановити факт смерті чи факт народження дитини, якщо все це відбулося на тимчасово окупованій території у Бердянську; як звільнитись з минулої роботи, отримати статус безробітного, виплати та багато іншого.

Записуючи відео, учасники проєкту намагалися зробити його зрозумілим, простим і необтяжливим. Додали у ньому текстові пояснення та посилання на законодавчі акти, які для зручності дублюються голосом. Тож, тим, кому зручно сприймати інформацію у відеоформаті, зможуть зберегти посилання, прослухати і переглянути його тоді, коли їм це потрібно. А  якщо щось незрозуміло, можна, наприклад, зупинити відео та переглянути  пам’ятку, прочитати, прогортати  тощо.

На фото: Адвокат Олександр Розум із м. Бердянськ. Фото БФ «Бердянці – свій для своїх»

«Відомий бердянський адвокат Олександр Розум, який у роликах надає роз’яснювальну інформацію, знайомий багатьом бердянцям, — розповідає Віктор Цуканов. — Багато хто має до нього довіру. З початку повномасштабної війни він багато роз’яснював та допомагав консультаціями, як тим, хто виїхав з тимчасової окупації, так і тим, хто залишився у Бердянську».

Інші ж формати правової інформаціївідеоматеріали, інформаційні публікації, буклетиподібні за змістом і відрізняються тільки за формою подачі. Віктор Цуканов пояснює, що це знову ж таки зроблено для користувача, щоби була можливість «відвідати юриста» і почути його поради в будь-який зручний час.

Для довідки

Проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні» впроваджується Мережею правового розвитку за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої в  у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять  міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×