facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як бердянці впроваджують стратегії допомоги постраждалим від повномасштабної війни

Дата публікації: 08.05.2023

Авторка: Галина Колесник, комунікаційна менеджерка Мережі правового розвитку 

«У Запоріжжі наче існує Бердянськ у віртуальному просторі. Є люди з нашого міста, але самого міста немає. Ми тут, бо знаходимося найближче до рідного дому і працюємо так, щоби після деокупації до нього якнайшвидше повернутися. Ми координуємо переселенців: яку допомогу вони можуть отримати, де провести дозвілля, зустрітись, обмінятись інформацією. Все через нас», — розповідає керівник БФ «Бердянці свій для своїх» Віктор Цуканов про внутрішню мотивацію кожного з колективу організації та в цілому про її роботу.

На фото:  Керівник БФ «Бердянці свій для своїх»  Віктор Цуканов. Фото з особистого архіву Віктора Цуканова.

Команда благодійного фонду складається із 17 бердянців. Упродовж півроку з часу повномасштабного вторгнення рф в Україну працювали на власних заощадженнях. Активізували зв’язки та знайомства для залучення гуманітарної допомоги. А коли ці можливості скінчилися, почали співпрацювати з фондами. 

На фото: Учасники команди БФ «Бердянці свій для своїх». Фото з архіву  БФ «Бердянці свій для своїх».
На фото: В межах гуманітарного центру, який створив БФ «Бердянці свій для своїх» внутрішньо переміщені особи можуть отримати інформаційну підтримку. Фото з архіву  БФ «Бердянці свій для своїх».

У Запоріжжі БФ «Бердянці свій для своїх» у лютому-березні створив для внутрішньо переміщених осіб два центри. Один соціальний, де працює безкоштовна пральня, коворкінг, кімната для дозвілля дітей, перукарня, копіцентр. Другий гуманітарний. Там є можливість отримати гуманітарну, інформаційну та юридичну допомогу. Щодня до локацій фонду звертаюся від 50 до понад 100 бердянців, кожен зі своєю історією та потребами. Загалом до Запоріжжя переміщено понад 6 000 мешканців Бердянського району та міста.

На фото: За майже рік своєї роботи БФ «Бердянці свій для своїх» отримав та розподілив понад 250 тонн допомоги. Більше 2 300 продуктових наборів змогли передати жителям тимчасово окупованого Бердянська. Фото з архіву  БФ «Бердянці свій для своїх». 

За весь час роботи фонд отримав та розподілив понад 250 тонн допомоги, зустрів 7 300 родин бердянців, які виїхали з окупації, та надали їм допомогу. Крім того, в партнерстві з іншими організаціями впровадили чотири ініціативи для допомоги внутрішньо переміщеним особам і волонтерам.

«Ніхто із нашої команди не працював у громадському секторі. Хтось працював у органах місцевої влади, хтось фаховий юрист, кандидат наук, музикант. Зараз же ми навпаки активно співпрацюємо з міжнародними організаціями та громадянським суспільством. Разом ми досягаємо дійсно вагомих результатів», говорить Віктор Цуканов. 

На фото: За майже рік роботи, БФ «Бердянці свій для своїх» залучили до допомоги переселенцям 64 волонтери. Фото з архіву  БФ «Бердянці свій для своїх».

Проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС надавачів правової допомоги в Україні», який впроваджує Мережа правового розвитку за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Уряду Канади, допоміг розібратися в тому, як має працювати громадська організація. Завдяки ж менторській підтримці фонд почав напрацював внутрішні політики та процедури. 

«До нас звертаються багато великих організацій із пропозиціями співпрацювати. Від них є запит, чи ми маємо ці політики, чи відповідаємо сучасним вимогам і стандартам. І нам, дійсно, простіше відповідати на ці запитання. Ми вже маємо досвід взаємодії з міжнародними -партнерами та документальні підтвердження прозорості та відкритості».

«Завдяки тому, що проєкт довготерміновий, ми мали можливість все це системно напрацьовувати. Тож, коли на запит ми надаємо документ, який прийнятий не вчора, а кілька місяців тому, це теж є підтвердженням нашої професійності, що це системна робота. Проте в нас досі виникають деякі питання, які треба пояснити, і чудово, що з ними можна звернутися до нашої менторки Катерини Мальцевої»,  — розповідає Віктор Цуканов.

Окрім того, БФ «Бердянці свій для своїх» отримав підтримку мікрогрантової ініціативи від ПРООН, яка дозволила надавати первинну правову допомогу переселенцям і жителям тимчасово окупованої громади.

На фото: надання первинної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам. Фото з архіву  БФ «Бердянці свій для своїх». 

Для створення цієї ініціативи команда узагальнила увесь попередній досвід роботи з внутрішньо переміщеними особами, канали комунікації з людьми, які вже мають довіру до неї та готові разом вирішувати правові проблеми.

«Ми неодноразово бачили, як надають інші великі правозахисні організації допомогу в нашому центрі. Але така допомога в деяких випадках не є ефективною. Часто люди не завжди хочуть спілкуватися, іноді й не не готові отримати первинну правову допомогу. Ми ж пропонуємо різні варіанти отримання допомоги: як особисте спілкування, так і чатботи, телефон, буклети тощо. Ми говоримо: обирайте найбільш зручний для вас спосіб і час. Тому до нас звертаються  як люди з тимчасово окупованих громад, так і  переселенці»— зазначає Віктор Цуканов.

Для довідки

Проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні» впроваджується Мережею правового розвитку за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої в  у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять  міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×