Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Ефективно покращувати правові можливості громад можна лише співпрацюючи

Нещодавно відбувся круглий стіл на тему «Співпраця заради посилення правових можливостей громад».

Від Мережі правового розвитку у заході взяли участь Віталій Бабика, юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку (МПР) при ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини», Роман Лихачов, керівник Чугуївського офісу Мережі при Чугуївській правозахисній групі, та Євген Полтенко, виконавчий директор МПР.

На фото: учасники круглого столу

Захід розпочався із привітальної промови директора Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження» Романа Романова.

Про інструменти реагування на правові проблеми в громаді, а також місцеві програми надання безоплатної правової допомоги, розповіли Віталій Охріменко, заступник начальник управління «Київська міжрегіональна ресурсно-комунікаційна платформа» Координаційного центру з надання правової допомоги, та Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі.

– На сьогодні державна система БПД – це мережа із близько 550 точок доступу до безоплатної правової допомоги у всіх регіонах України. Окрім того, у цьому напрямку активно працює багато організацій громадянського суспільства. Наприклад, організації, які входять до нашої спілки, надають допомогу за досить широким спектром питань – від сімейного до земельного права, – розповів Євген Полтенко, виконавчий директор «Мережі правового розвитку».

На фото справа наліво: Катерина Лукасевич, асистент програмної ініціативи «Права людини та правосуддя», Віталій Бабика, юрист Дворічанського офісу МПР, Роман Лихачов, керівник Чугуївського офісу МПР, Євген Полтенко, виконавчий директор МПР, Олександр Баранов, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги, та Сергій Шевель, керівник тематичної платформи “Законодавство для ОТГ” Асоціації об’єднаних територіальних громад

Різним аспектам співпраці на регіональному рівні при наданні БПД були присвячені виступи Віталія Бабики, юриста Дворічанського офісу Мережі, Романа Лихачова, керівника Чугуївського офісу Мережі, та Наталії Смішної, заступника директора Вінницького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Зокрема, Віталій Бабика розповів про модель надання БПД, яка впроваджується у Дворічанському районі Харківської області.

Протягом 2012-2013 у районі була проведена адвокаційна кампанія, що мала на меті домогтися ухвалення рішення, яке би забезпечило доступ мешканців району до безоплатної правової допомоги.

20 грудня 2013 рішенням сесії Дворічанської районної ради Харківської області була затверджена програма «Забезпечення правової допомоги населенню Дворічанського району на 2014-2018 р.р.». До надання БПД було залучено професійного юриста, відібраного на конкурсній основі.

Загалом завдяки реалізації заходів програми:

  • мешканці району отримали постійний доступ до кваліфікованої та якісної безоплатної правової допомоги;
  • юристи та експерти Дворічанського офісу Мережі правового розвитку через участь у мережевих заходах та співпраці постійно вдосконалюють свої знання та вивчають досвід вирішення правових проблем в інших регіонах країни;
  • кількість звернень до органів місцевого самоврядування зменшилась втричі, що, в свою чергу, зменшило навантаження на працівників органів місцевого самоврядування;
  • крім того, органи місцевого самоврядування та громада в цілому отримали доступ до експертно-правової підтримки.

Також на круглому столі виступили Катерина Єрошенко, координаторка програм та проектів Всеукраїнської благодійної організації «Українська фундація правової допомоги», та Олександр Гриб, начальник управління координації системи надання безоплатної правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги. Вони розповіли про різні механізми вирішення проблем в громаді, у тому числі про способи дослідження проблем, напрацювання рішень та здійснення моніторингу.

Захід відбувся 17 квітня 2018.

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку.

При підготовці новини використовувались матеріали Асоціації об’єднаних територіальних громад

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×