Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Експерти Чугуївського офісу МПР допомогли громаді з Харківщини ухвалити антикорупційні документи

Автор: Юлія Марукян, Чугуївська правозахисна група

Вітаємо членську організацію Мережі правового розвитку — Чугуївську правозахисну групу  — з визначним досягненням у сфері протидії корупції та експертно-правової допомоги громадам.
Протягом декількох місяців у Великобурлуцькій об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) на Харківщині тривали обговорення питання підвищення прозорості та необхідності запровадження додаткових антикорупційних інструментів.

На черговій сесії 26 листопада 2019 року депутати місцевої ради одноголосно підтримали проєкт антикорупційної програми та Положення про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в громаді, який запропонували експерти Чугуївської правозахисної групи.

Представники Чугуївського офісу Мережі правового розвитку представляють додаткові антикорупційні  інструменти в Великобурлуцькій ОТГ.

За словами голови Великобурлуцького селищного голови Віктора Терещенка, саме такими спільними зусиллями й відбувається втілення успішних антикорупційних практик на місцях, які надалі можна поширити вже на національний рівень.

Під час обговорення депутати відзначили, що застосування антикорупційної програми та нормативних актів про врегулювання конфлікту інтересів допомагає:
– систематизувати обов’язки,
– визначити систему виконавців і строки виконання,
– упорядкувати моніторинг виконання та оцінку ефективності.

Окрім того, програма передбачає низку додаткових заходів, які сприяють прозорості та відкритості роботи місцевого самоврядування, залученню громадськості та запобіганню корупційним вчинкам.

Також під час сесії у громаді було призначено уповноважену особу з попередження корупції. Упродовж обговорення з’ясували, що в селищній раді напрацьовано чимало позитивних практик. Наприклад, порядок інформування депутатів та працівників про потребу декларування доходів, надання консультацій працівникам, як діяти в тій чи іншій ситуації, коли існують ризики правопорушень та інші.

P.S. Заходи реалізуються ГО «Чугуївська правозахисна група» завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проєкту «Посилення децентралізації: антикорупційні політики для нових об’єднаних територіальних громад».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×