Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Експерти Мережі правового розвитку обговорять з місцевою владою шляхи вдосконалення захисту прав людини

У Києві відбулась зустріч експертної групи Мережі правового розвитку (МПР). Учасники заходу, який пройшов 28 жовтня 2018, обговорили результати моніторингу органів місцевого самоврядування (ОМС), який здійснювався моніторинговими місіями МПР у громадах Чернігівської, Хмельницької та Івано-Франківської областях.

Зустріч відбулася у рамках проекту  «Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування: партнерство у реалізації прав людини», який впроваджується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Нагадаємо, що ця діяльність впроваджується МПР у співпраці з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ). Для оцінки стану дотримання прав людини органами місцевого самоврядування експерти використовували Місцевий індекс прав людини (МІПЛ). Цей інструмент, що був розроблений УГСПЛ, передбачає оцінку місцевої влади за цілим рядом показників.

Монітори проекту завершили дослідження ситуації щодо дотримання прав людини у громадах, підготували проекти звітів за результатами своєї роботи та обговорили ці проекти з представниками місцевої влади (детальніше про обговорення проектів звітів див. http://ow.ly/GZ1j30m6OTO).

Учасники зустрічі розглянули зауваження та коментарі експертів УГСПЛ щодо проектів звітів моніторів Мережі.

На фото учасники зустрічі зліва направо: Анастасія Рева, програмний асистент МПР; Роман Лихачов, керівник проекту; Вікторія Ільчишена, експерт проекту

Під час заходу експерти домовилися у найближчі дні  завершити  аналіз судової практики та місцевих політик і програм. Ці напрацювання відображатимуть стан дотримання прав людини органами місцевого самоврядування у населених пунктах, де проводився моніторинг, а також основні причини звернення громадян та громад до суду.

У звітах також будуть відображені результати дослідження найкращих практик втілення місцевих політик і програм з позиції дотримання прав людини і потреб вразливих верст населення. Вони будуть доступними для громадськості на порталі Національного індексу прав людини (http://hro.org.ua/).

Звіти включають рекомендації для ОМС щодо вдосконалення місцевих політик і програм з позиції поваги до прав людини. Вони передбачають усунення виявлених проблем  для покращення захисту прав людини з врахуванням потреб вразливих верств населення. Рекомендації також визначають кроки з підвищення рівня участі громадськості в здійсненні моніторингу діяльності ОМС у сфері дотримання прав людини. Вони допоможуть місцевій владі та небайдужим мешканцям спільно працювати над вирішенням виявлених місцевих проблем.

Планується, що найближчим часом у кожному з трьох регіонів реалізації проекту відбудуться публічні дискусії. Під час цих заходів експерти та представники громад обговорять підготовлені у рамках проекту звіти та рекомендації.

Зокрема, під час дискусій експерти Мережі планують разом з представниками ОМС, судової влади та громадських організацій визначити спільні дії щодо подальшого вдосконалення місцевих політик задля покращення захисту прав людини.

– Дискусії проводяться з метою підготовки плану подальших спільних дій для покращення ситуації з правами людини у відповідних громадах,- розповідає керівник проекту Роман Лихачов.– На даний час за відповідною методологією було зроблено оцінку дотримання прав людини, і ми отримали певні результати. І наше завдання – забезпечити, щоб ці результати суттєво покращились. Під час дискусій потрібно буде розглянути рекомендації, які сформували наші експерти у ході моніторингу, щоб потім адвокатувати ці зміни у відповідних громадах.

На фото: керівник проекту Роман Лихачов

Участь у зустрічі експертної групи взяли керівник проекту Роман Лихачов, експерти МПР Вікторія Ільчишена, Андрій Малетин та Наталія Кулікова, а також програмний асистент Мережі Анастасія Рева.

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×