facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Експерти МПР посилять спроможність місцевого самоврядування захищати права людина під час воєнного стану

У межах програми #StandWithUkraine Мережа правового розвитку (МПР) розпочала дослідження з використанням інструменту «Місцевий індекс прав людини».

До кінця травня експерти проведуть комплексний аналіз роботи місцевого самоврядування в умовах воєнного стану в м. Золотоноша Черкаської області, м. Самбір Львівської та м. Конотоп Сумської області. Ключовими напрямами вивчення є «Безпека», «Соціальний захист вразливих категорій», «Гідний рівень життя».

На фото: Координатор програми МПР #StandWithUkraine у Черкаській області, експерт з використання МІПЛ Тарас Щербатюк.

«Ідея провести таке дослідження виникло через те, що зі створенням цивільних військових адміністрацій, вони отримали додаткові важливі повноваження. Разом з тим органи місцевого самоврядування не завжди ефективно включаються в цю роботу та не використовують всі можливості для забезпечення цивільного населення усім потрібним, зокрема, й що стосується безпеки.

Громади, які досліджуємо, мають різний контекст і ситуація, в якій працюють, теж різна. Ми хочемо зрозуміти, чи переформатували вони свою діяльність, місцеві бюджети, щоб забезпечити потреби і дотримання прав населення й тих, хто переміщується транзитом через область, чи переселенців повною мірою», – зазначив координатор програми МПР #StandWithUkraine у Черкаській області, експерт з використання МІПЛ Тарас Щербатюк.

МПР вже має значний досвід із дослідження роботи місцевого самоврядування з використанням інструменту «Місцевий індекс прав людини». Минулого року рекомендації для покращення своєї роботи отримали 27 громад Донецької та Луганської областей.

Дослідження цього року проводиться із використанням додаткових індикаторів, які виникли у зв’язку  з запровадженням воєнного стану.

Програму МПР #StandWithUkraine підтримують МФ «Відродження», Фонд Ч.С.Мотта, DLA Piper Foundation та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×