Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Громада Березанщини презентувала результати своїх досліджень. Правоспроможна громада.

Джерело: сайт Фонду розвитку міста Миколаєва

Березанська ОТГ, яка цього року стала учасницею програми “Правоспроможна громада”, 11 листопада 2020 року провела круглий стіл на тему “Як біднякам Березанщини знайти правду без витратних судових тяганин?”. 

Нагадаємо, що причиною проведення дослідження був той факт, що багато мешканців Березанської громади залишаються без правосуддя, оскільки не мають грошей не суди та адвокатів. Для прикладу, судовий збір складає зараз близько 800 грн, а пенсія – 1600 грн. Тобто людина похилого віку має обирати: судитися чи жити. 

На фото: Михайло Золотухін, голова ГО Фонд розвитку міста Миколаєва, Олексій Сидорчук, голова ГО “Еко Березань”.

Одним з інструментів, який, на думку команди, міг би допомогти у доступі до правосуддя, є медіація. Саме тому метою дослідження було виявити у соціально-вразливої категорії мешканців селищної громади рівень потреб в медіації та визначити «медіабельні проблеми» — правові проблеми, які можуть бути вирішені альтернативним позасудовим способом за допомоги медіації.

Висновки дослідження

Більшість соціально-вразливих мешканців Березанської ОТГ : 

 • Не знають, що таке «медіація» та які проблеми/спори вирішуються за її допомогою. Таких  виявлено  18%;
 • Не готові використовувати медіацію як спосіб вирішення проблеми/спору. Таких виявлено лише  6%;
 • Для вирішення своєї проблеми/спору звертаються до органів місцевого самоврядування та приватних адвокатів. Таких виявлено 44%.

Рекомендації за результатами дослідження

Для формування дієвого і зручного сервісу для соціально-вразливих мешканців Березанської селищної ради ОТГ з порозуміння у досудовому порядку, зокрема на основі можливостей технології медіації та діалогу рекомендувати:

 1. Органам місцевого самоврядування селищної громади створити відповідну робочу групу з розробки проєкту рішення селищної ради щодо внесення змін та доповнень до Програми надання безоплатної правової допомоги населенню Березанської селищної ради на 2018-2020 роки, в частині отримання безкоштовних послуг з медіації.
 2. Коаліції програми “Правоспроможна громада” у  Березанській ОТГ ініціювати формування 2-х  пілотних проєктів:
  – “Дієві механізми та інструменти врегулювання сімейних та соціальних проблем/спорів”;
  – “Підвищення поінформованості працівників ОМС та обізнаності мешканців Березанської селищної ради ОТГ Миколаївської області про медіацію”.

У програмі «Радіодень» команда Березнаської ОТГ – Михайло Золотухін, голова ГО Фонд розвитку міста Миколаєва, Олексій Сидорчук, голова ГО “Еко Березань”,  депутат Березанської селищної ради, заступник голови Березанської райради попереднього скликання та Вікторія Царьова, начальниця відділу з надання БВПД та роботи з її надавачами Миколаївського місцевого центру з надання БВПД і ведучий  — Андрій Тюренков – розкривають наступні питання:

 • Що може стати альтернативою звернення до суду?
 • Чому громадяни не готові використовувати медіацію, надаючи перевагу зверненню до органів місцевого самоврядування та приватних адвокатів?
 • Як сформувати дієвий та зручний сервіс для вирішення правових проблем мешканців громади на основі можливостей технології медіації  та  діалогу?

У складі команди програми #Правоспроможна_громада у Березанській селищній  ОТГ – ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва (координатор), Виконком Березанської селищної ради, ГО «Еко.Березань», Миколаївський місцевий центр БВПД.

Круглий стіл за результатами анкетування відбудеться у рамках програмами дослідження Березанської селищної ОТГ Миколаївської області, за підтримки програми «Правоспроможна громада», яка реалізується ГС «Мережа правового розвитку» за підтримки МФ «Відродження», ВБФ «Українська фундація правової допомоги», Координаційного центру з надання правової допомоги та мережі правових клубів Pravokator.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×