Група моніторів відвідала офіси Мережі правового розвитку Західного регіону
Дата публікації: 07.10.2019
За матеріалами наданими Вікторією Ільчишеною – координаторкою Західною регіону Мережі правового розвитку.
З 1 по 5 жовтня 2019 проходив моніторинг офісів Західного регіону Мережі правового розвитку, у якому діють п’ять офісів мережі: Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Тернопільський, Вижницький та Кам’янка-Бузький, які інспектувала група у складі: експертки з організаційного розвитку Світлани Саламатової, члена Правління Мережі правового розвитку Михайла Бардина, координаторки Західного регіону Мережі правового розвитку Вікторії Ільчишеної.
Моніторинг підтвердив, що всі офіси працюють за єдиними стандартами Мережі, співпрацюють з органами влади та місцевого самоврядування, поліцією, центрами з надання вторинної правової допомоги, громадськими організаціями, з представниками яких мали нагоду спілкуватися члени моніторингової групи.
Координаторка Західного регіону Вікторія Ільчишена поділилася своїми враженнями та думками щодо проведеного моніторингу: “Щороку наші офіси проходять щорічний моніторинг і щороку ми бачимо, що як і офіси, так і самі організації на базі яких вони функціонують, професійно зростають, розвивають свій експертний потенціал, посилюють організаційну спроможність. Нашу моніторингову групу надзвичайно вразив Кам’янка–Бузький офіс, що діє на базі БФ “Перспектива Нова” (очільниця – Христина Замула). Ця організація одна із останніх долучилася до Мережі (лише 6 місяців назад). Коли я приїхала минулого року з візитом до їх організації з метою формування позиції щодо прийняття організації в члени Мережі, я побачила маленький офіс з однією кімнатою у занедбаному стані, необлаштовану під діяльність офісу, але поспілкувавшись з їх командою я зрозуміла: їх представники – це професійні юристи, активісти, що мають щире бажання розвивати свою та навколишні громади. Цьогорічний моніторинг лише підтвердив, що ця організація – команда дій. Тільки переступивши поріг офісу моніторингова група зрозуміла, що ми перебуваємо в одному із найкрасивіших офісів Мережі Західного регіону. Завдяки ефективній співпраці організації з органами місцевого самоврядування виділено додатково ще один кабінет та проведено за їх рахунок капітальний ремонт, організацією проведено належне облаштування офісу та встановлено проектор. Вже сьогодні організація працює над об’єднанням місцевої молоді задля спільної діяльності, об’єднанням коаліції громадських організацій, що працюють в їх громаді, надають первинну правову допомогу, здійснюють експертно-правовий супровід в громадах, працюють над дослідженням правових проблем та потреб громади, провели картування Кам’янка-Бузької Об’єднаної територіальної громади та провели ще багато-багато роботи за такий короткий проміжок часу.”
Цікавою є думка незалежного фахівця, експертки з організаційного розвитку Світлани Саламатової, основною місією якої є посилення організаційної спроможності наших офісів у Західному регіоні: ”Кожен рік маю можливість моніторити позитивні зміни, що відбуваються в Україні. Вражена роботою Мережі, а саме людьми, високими професіоналами своєї справи. Мережа і її моніторинг ще раз підтвердив мудрість вислову «Організація/місто/країна має шанс на розвиток тільки тоді, коли створюється усіма». Кожен офіс Мережі Західного регіону має свою організаційну особливість і унікальність. Кожен офіс Мережі має свою власну організаційну структуру і стратегію розвитку. Кожен офіс реалізує власні унікальні програми і проекти. Кожен офіс має індивідуальний стиль лідерства і менеджменту. Об’єднуючим для всіх є відданість власній справі, командна робота, розуміння цінності окремо взятої людини, людяність і бажання служити громаді. Усі команди Мережі спрямовують зусилля для забезпечення організаційної спроможності і шукають оптимальні рішення у рамках унікальних умов існування. Усі бажають фінансової сталості і знижують ризики за рахунок диверсифікації видів проектної і фінансової діяльності. Хочу додатково відмітити те, що усі громадські організації, що представляють Мережу в регіоні, є такими, що мають конструктивні і прозорі взаємовідносини із органами місцевого самоврядування, національною поліцією і іншими громадськими організаціями. Однією із моїх рекомендацій є розширення географії впливу і кросрегіональне партнерство, а для Західного регіону – це розвиток проектів «захід-схід» і транскордонне співробітництво. Також важливим є надбання навички «підняття до гори» стратегічних справ, використовуючи всеукраїнську представленість Мережі і результативне їх вирішення. Така спільнодія допоможе Мережі укріпити свою позитивну репутацію у своїх громадах та вибудувати «міст довіри» між людьми, що отримують правову допомогу в Мережі та органами місцевого самоврядування, що приймають рішення в обмеженому правовому полі.”
Поділився враженнями від проведеного моніторингу і член Правління Мережі правового розвитку Михайло Бардин: «Усі офіси Західного регіону були готові до візиту моніторингової групи. В процесі відвідання офісів ми переконалися в реальній діяльності кожного із них. Більшість офісів є тільки одним із напрямків діяльності організацій-членів Мережі. На місцях більш впізнаваними є саме організації, а не офіси. Однак кожен офіс має своє виділене приміщення зі стандартною вивіскою згідно бренд-буку Мережі. Серед відвіданих офісів особливо вирізняється Кам‘янко-Бузький офіс Мережі правового розвитку. Саме цей офіс показав найбільший прогрес за останній період. Облаштоване приміщення, налагоджені стосунки з органами місцевого самоврядування і системою безоплатної вторинної правової допомоги, стабільність команди – ці всі елементи вже є. Час стратегувати і виходити в лідери рейтингу офісів. Окремо хочу відзначити високий кадровий потенціал усіх офісів Західного регіону (правники, тренери, експерти – усі мають високий професійний рівень), розвинуті стосунки з партнерами, авторитетність в своїх громадах. Також для кожного офісу ще є завдання для зростання, які будуть представлені в звіті моніторингу.”
Нагадуємо, що моніторингові групи у складі яких є члени Правління Мережі правового розвитку та незалежні зовнішні експерти, відвідають кожен офіс протягом жовтня 2019 року, для того щоб оцінити їх роботу та надати рекомендації щодо шляхів подальшого розвитку.
Моніторинг проходить щорічно вже в четверте. В результаті моніторингових візитів та консультацій, які будуть надані незалежними експертами, кожна з організацій, при яких створено офіси, розроблять свої організаційні плани на 2020 рік.
Також за цією темою:
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.