Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Команда медіаторів Дворічанщини розробила напрямки діяльності на 2018 рік

20 грудня 2017 року в смт. Дворічна в приміщенні Дворічанської ЗОШ відбулася Координаційна зустріч медіаторів ШСП району « Про пріоритетні напрямки ШСП Дворічанського району в 2018 році».

У зустрічі взяли участь 20 чоловік: медіатори, координатори ШСП, директори шкіл, представники відділу освіти, молоді та спорту РДА, ГО «ФСГД».

Мета зустрічі: Розробити та затвердити план заходів на посилення ролі і значимості ШСП, підвищення ефективності діяльності координаторів, медіаторів.

Цікаво пройшли презентації трьох ШСП району «Злагода» Дворічанської ЗОШ, «Ейрена» Богданівської ЗОШ, «ЛСП» Дворічанського ліцею.

У вітальному слові голова правління ГО «ФСГД» Людмила Ковтун зазначила, що в районі створена потужна команда медіаторів, яких об’єднують спільні інтереси, цінності і мета: створити безпечне середовище в школах району, шляхом впровадження відновних практик.

Про роботу Шкільних Служб Порозуміння «Злагода», «Ейрена», «ЛСП» щодо профілактики різних форм насильства серед учнів, агресивності та жорстокості проінформувала Анна Калашник координатор ШСП Дворічанського району. Вона також ознайомила присутніх з досвідом роботи в цьому напрямку ШСП області, України.

При обговоренні форм та методів профілактичної роботи ШСП Анна Чілібі – спеціаліст з питань сімї, дітей та молоді селищної ради сказала: «В сучасному, деколи жорстокому світі у дітей є також свої права і обов’язки і тільки їх правильне і збалансоване використання дають можливість добре жити. Я пропоную медіаторам ШСП включити до плану роби служб такі заходи, як тиждень етики, моралі, виставки плакатів «Умій себе поводити»; «Ми і мораль»; брейнрінги «Чи знаєш ти закон?»; анкетування «Молодь і протиправна поведінка», тощо.

Виступи Галини Гладкої – методиста відділу освіти, молоді та спорту РДА та Інни Фурси – практичного психолога Дворічанської ЗОШ про психологічну безпеку дітей в інтернет-просторі викликали велику зацікавленість серед учасників заходу. Своє розуміння даної проблеми представив присутнім Денис Домнін, учень-медіатор «Злагоди», фасилітатор тренінгу «Базові навички медіатора ШСП». Він вважає, що діти самі повинні домовлятися з батьками, щодо використання комп’ютера, а також дотримуватися інструкції по безпеці в інтернет-просторі.

Під час фасилітації «Алгоритм роботи ШСП в ситуації булінгу в навчальному закладі» учасники Координаційної зустрічі працювали в групах. Фасилітацію провів Віталій Бабика – керівник Дворічанського Офісу, тренер-фасилітатор Мережі Правового Розвитку.

Учасники заходу колективно визначали:

  • Прояви булінгу в шкільному середовищі;
  • Основні форми шкільного булінгу – фізичну та психологічну, обговорювали і прояви сексуального булінгу;
  • Певні ознаки за якими можна розпізнавати булінг;
  • Що може бути мотивацією до булінгу;
  • Які діти найчастіше є жертвами шкільного булінгу та особливості їх поведінки;
  • Наслідки шкільного насилля;
  • Що робити в ситуації булінгу в навчальному закладі.

При обговоренні шкільного булінгу Валентина Доценко – директор Дворічанського ліцею сказала: «Я 29 років працюю в школі. Спостерігаю, як змінюються діти. Одне із проявів таких змін – це агресія. Наприклад, проста підніжка… Але результат може бути досить трагічним».

Денис Домнін зауважив: «При плануванні роботи ШСП на 2018 рік нам необхідно передбачати тренінги, на яких учні дізнаються про те, що стоїть за насильством у школі і що можна зробити аби зупинити його».

Підводячи підсумки Координаційної зустрічі, Анна Калашник акцентувала, що ШСП, які діють в районі в 2018 році будуть працювати за напрямками:

  • Профілактична робота.
  • Медіація конфліктних ситуацій.
  • Інформування учнів, батьків, педагогів, громадськості району щодо створення та діяльності ШСП в навчальних закладах.

Захід відбувся в рамках проекту «Розвиток ШСП в рамках Мережі Правового Розвитку» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Автор матеріалу: Анна Калашник – координатор ШСП Дворічанського району.

Автор фото: Любов Бабенко

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×