Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Львівський «PRAVOKATOR» стане правовим майданчиком для всього Західного регіону

11 червня 2018 р. у Львові розпочав свою роботу інноваційний правовий клуб «PRAVOKATOR», який стане головним майданчиком для правників та громадянського суспільства всього Західного регіону – Волинської, Чернівецької, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Закарпатської областей.

«Сьогодні ми відкриваємо четвертий правовий клуб нового формату. І вже можемо сказати, що даний майданчик дає можливість ефективно обмінюватися досвідом правникам з різних регіонів, напрацьовувати нові підходи та поширювати найкращі практики. Фактично, ми запустили генератори інновацій у сфері права», – зазначив Міністр юстиції України Павло Петренко.

На фото: Павло Петренко, міністр юстиції України

Він повідомив, що у перших трьох клубах вже проведено 20 заходів, у яких взяли участь 402 співробітники системи БПД та органів юстиції, представники громадськості й середовища правників.

За словами народного депутата України Ірини Луценко, створення таких клубів є ключовим для підвищення обізнаності громадян про свої права і можливості їх захисту. «Дуже важливо, що такі правові клуби відкриваються в різних регіонах, – наголосила народний депутат. – Адже ми проходимо процес децентралізації і створення нових об’єднаних територіальних громад. Надзвичайно важливо, щоб ці громади знали свої права і можливості».

Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк звернув увагу на перші результати роботи нещодавно відкритих клубів у Дніпрі, Харкові та Одесі.

«Після відкриття перших клубів ми бачимо наскільки затребуваним є цей проект з точки зору необхідності мати нейтральне місце для комунікації всіх правників, поширення кращих практик і мережування. Перші проведені в Харкові заходи в рамках «Правової матриці» показали, що суддів, прокурорів і адвокатів багато що об’єднує – ціннісні орієнтири, орієнтація на інтереси людини і захист її прав. І якраз робота таких клубів призведе до якісної зміни як сприйняття суспільством професії правника (суддів, прокурорів, правоохоронців), так і до значного підвищення їх фаху», – переконаний Олексій Бонюк.

Він подякував міжнародним партнерам, без яких всеукраїнський проект зі створення мережі правових клубів був би неможливим: Міжнародному фонду «Відродження» – за надсучасне інноваційне оснащення; посольствам США та Канади в Україні за змістовне наповнення правових клубів контентом, заходами, експертною підтримкою.

Директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов зауважив, що відтепер «з дискусій в кабінетах ми переходимо у відкриті простори»:

«Для працівників правоохоронних органів, суддів, прокурорів, органів юстиції – це особлива нагода перенести професійну дискусію за межі офіційних будівель. Тут у комфортних умовах можна працювати, думати, народжувати ідеї».

На фото: виступ Романа Романова, директора програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» МФ «Відродження»

Цю думку поділяє і директор україно-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога України» Лариса Бізо, яка наголосила, що західний регіон отримав місце, де можна збиратися разом та віднаходити значно більш інноваційні та комплексні шляхи вирішення проблем, які існують у суспільстві.

«Ці клуби стануть хабами відкритості, де люди думатимуть по-іншому і продукуватимуть креативні й творчі думки», – сказала Лариса Бізо.

На фото: Лариса Бізо, директор україно-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога України»

Мережу правового розвитку на заході представляла координаторка Західного регіону Вікторія Ільчишена.

На фото зліва направо: Вікторія Ільчишена, координаторка Західного регіону Мережі правового розвитку; Павло Петренко, міністр юстиції України; Роман Романов, директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» МФ «Відродження»; Ірина Луценко, народний депутат України; Лариса Бізо, директор україно-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога України»; Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги

Нагадаємо, відкриття Львівського правового клубу «PRAVOKATOR» в структурі системи безоплатної правової допомоги стало можливим за підтримки Уряду США, Міжнародного фонду «Відродження» та канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

«Pravokator» об’єднуватиме фахівців системи безоплатної правової допомоги, адвокатів, суддів, прокурорів, систему юстиції, ІТ-юристів, представників інших правничих професій, стартаперів, місцеву владу та громадянське суспільство, у тому числі неурядові громадські організації.

 

Джерело: Координаційний центр з надання правової допомоги

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×